Hirdetés
. Hirdetés

A Sanofi 1 milliárd dolláros MI-gyógyszerkutatási partnerséget kötött

|

Az Atomwise platformja mélytanulást használ a szerkezetalapú gyógyszertervezéshez. A Sanofi gyógyszeripari óriáscég exkluzív, potenciálisan több mint 1 milliárd dollár értékű együttműködés keretében lépett partnerségre vele.

Hirdetés

Az együttműködés keretében az Atomwise az AtomNet platformja segítségével legfeljebb öt molekuláris célpontot fog azonosítani, amelyek kizárólag a Sanofi rendelkezésére állnának. Az Atomwise szerint az AtomNet mélytanulást használ a szerkezetalapú gyógyszertervezéshez, amely lehetővé teszi a több mint hárombillió szintetizálható vegyületet tartalmazó saját könyvtárának gyorskeresését.

A Sanofi 20 millió dollárt fizet majd előre, a későbbi kifizetések pedig a kutatási, fejlesztési és értékesítési mérföldkövekhez kapcsolódnának, amelyek összesen több mint 1 milliárd dollárt tehetnek ki. Az együttműködés keretében kifejlesztett termékek után többszintű jogdíjakat is megállapítottak.

A Sanofival való partnerség igazolja azt a "fontos szerepet, amelyet az AI-alapú platformok játszanak majd az olyan betegségek és állapotok új terápiáinak felfedezésének felgyorsításában, amelyek eddig a kihívást jelentő vagy nem jellemzett gyógyszercélpontok miatt esetleg kezeletlenek maradtak" - mondta Abraham Heifets, az Atomwise társalapítója és vezérigazgatója egy nyilatkozatban.

Frank Nestle, a Sanofi globális kutatási vezetője és CSO-ja elmondta, közös céljuk, hogy "hatékonyabbá és eredményesebbé tegyék a gyógyszerkutatási folyamatot, különösen akkor, amikor nagyon kevés információ áll rendelkezésre a gyógyszertervezés támogatására".

Hirdetés

A Sanofi és az Atomwise együttműködése a gyógyszergyártó egyre növekvő MI-projektjeinek sorában a legújabb. Nemrégiben 270 millió dolláros megállapodást kötött az Owkinnal, hogy a vállalat digitális klinikai kutatási platformját a rákgyógyítással kapcsolatos onkológiai erőfeszítésekre használja. A párizsi székhelyű vállalat június végén digitális központot nyitott Torontóban, amely a vállalat ötödik digitális központja a világon.

Emellett a Sanofi egyike a számos gyógyszeripari vállalatnak, amely együttműködik az Exscientiával, a mesterséges intelligenciát használó brit gyógyszerkutató céggel. Ezt a társaságot ma már a Nasdaqon jegyzik, nem véletlenül, hiszen az alkalmazott megközelítésük 5-ről 1 évre rövidíti le a gyógyszerkutatást, és több mint 30 százalékkal csökkenti a gyógyszerfejlesztés költségeit. Ez azt is megmagyarázza, hogy a Sanofi miért indított ennyi MI-vel kapcsolatos projektet.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.