A közelmúltban benyújtott csődbejelentés részeként a megszűnt FTX kriptotőzsde, valamint a 130 kapcsolt vállalatból 101, együtt bejelentette a globális eszközei stratégiai felülvizsgálatának elindítását. A felülvizsgálat célja, hogy maximalizálják a visszanyerhető értéket az érdekeltek számára.
Az FTX, amelyet annak idején Sam Bankman-Fried (az SBF néven is közismert) vezérigazgató vezetett, november 11-én jelentett csődöt, miután kiderült, hogy felhasználói pénzeket tulajdonítottak el. A csődbejelentés célja az FTX-hez és a kapcsolt vállalkozásokhoz, azaz az FTX hitelezőihez kapcsolódó érdekelt felek veszteségeinek enyhítése volt.
Az SBF-et helyettesítő John J. Ray III vezérigazgató megerősítette, hogy az FTX leányvállalatainak fizetőképes mérlegük van, amelyeket a veszteségek csökkentése érdekében el lehet adni vagy át lehet strukturálni. Miközben kiemelte, hogy egyes leányvállalatok, mint például a LedgerX kriptotőzsde, hitelezőként mentesülnek a csődeljárás alól.
John J. Ray III közölte: "Akárhogy is, az elkövetkező hetekben prioritásunk lesz az értékesítés, feltőkésítés vagy más stratégiai tranzakciók feltárása ezekkel a leányvállalatokkal és más, a munkánk folytatásával azonosított leányvállalatokkal kapcsolatban."
Az FTX hitelezői emellett párhuzamosan ideiglenes intézkedés iránti kérelmet nyújtottak be a csődbírósághoz. Bár az eladásra vagy szerkezetátalakításra nem tűztek ki határidőt, Ray minden érdekelt felet arra kért, hogy legyenek türelemmel.
November 19-én az FTX-et és az SBF-et a csőd közepette segítő ügyvédi iroda érdekellentétre hivatkozva visszalépett a vállalkozó képviseletétől.
A Paul, Weiss ügyvédi iroda ügyvédje, Martin Flumenbaum elmondta: "Néhány nappal ezelőtt, az FTX csődbejelentése után tájékoztattuk Bankman-Fried urat, hogy olyan összeférhetetlenségek merültek fel, amelyek kizárják, hogy képviseljük őt." Flumenbaum úgy vélte, hogy Sam Bankman-Fried "szüntelen és zavaró twitterezése" negatívan befolyásolta az ügyvédek reorganizációs erőfeszítéseit - írja a Cointelegraph.