Világviszonylatban, az elkövetkező 10 év során mintegy 19000 milliárd dolláros értéket teremthet az IoE, vagyis az eszközöket, adatokat, folyamatokat és embereket összekapcsoló Internet of Everything – derül ki a Cisco tanulmányából. Ezen hihetetlenül magas összegből az üzleti szektoré a legnagyobb részesedés: 14400 milliárd dollár. A további, 4600 milliárd dolláros potenciális érték a közszféráé. Ez utóbbiból 1900 milliárd dollár esik a városokra. Barcelonában például már ma számos IoE-alapú városüzemeltetési megoldás található, többek között a vízgazdálkodás, az okos parkolás, a tömegközlekedés vagy a hulladékgazdálkodás területén.
A jelenlegi ismeretek és tapasztalatok szerint a városokban kétségtelenül az okos parkolás az egyik „killer application”. Ezen alkalmazások révén az autósok megkapják és online lefoglalhatják a legközelebbi szabad parkolóhelyet, és ezáltal rengeteg időt nyernek. Lényegesen csökken tehát a parkolóhelyre vadászó autók száma, következésképpen az üzemanyag-fogyasztás és a környezetszennyezés is. Hihetetlennek tűnik, de Párizs lakói életük során átlagosan 3 évet töltenek el parkolóhely-kereséssel.
A Cisco 12 országban 7500 üzleti és informatikai vezetőt kérdezett meg, hogy miként vélekedik az IoE munkahelyteremtésre gyakorolt hatásáról. A válaszadók 33 százaléka vélekedik úgy, hogy az IoE pozitívan befolyásolja a globális munkahelyteremtést, míg 47 százaléka a bérek emelkedését várja. Ez utóbbi az új típusú munkahelyeknek és a nagyobb szakértelmet igénylő pozícióknak köszönhető.
A felmérés azt mutatja, hogy a következő évtizedben a vállalatok versenyképessége attól függ, hogy mennyire tudják magukévá tenni az IoE koncepciót, és hogyan alkalmazzák azt a technológiájukban, a működésük során, továbbá az ügyfelekkel és a partnerekkel való kapcsolatteremtésben. Közép-Európában a technológia első alkalmazói között autógyárak, logisztikai szolgáltatók, stadionok, sőt startupok is találhatók.
Az IoE-ben rejlő vállalkozói, alkotói lehetőségeket felismerve indította útjára a 3TS Capital Partners, Közép-Kelet-Európa egyik kockázati- és magánbefektetője 103 millió eurós alapját. Az alap elsősorban információtechnológiával, internettel, médiával, távközléssel, valamint IT-n alapú szolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozásoknak nyújt tőkét. A 3TS Capital Partners 1999 óta több mint 40 befektetést és akvizíciót hajtott végre a közép-kelet-európai térségben. Aktív portfóliója jelenleg 11 befektetésből áll. A jövőben évi 3-5 befektetést terveznek a régióban. Az új befektetések várhatóan 2 millió és 10 millió euró között mozognak cégenként. Az alap kezelői szerint a jelenlegi helyzet rendkívül kedvező a közép-kelet-európai régióban a technológiai beállítottságú és vállalkozó szellemű társaságoknak. Ezért azt ajánlják, hogy lépjenek, használják ki a kínálkozó lehetőségeket, és ne kormányzati segítségre várjanak.