Hirdetés
. Hirdetés

Az EU és az USA kereskedelmi és technológiai testülete végre találkozik

|

Megnyitva ezzel az utat a tagállamokkal és az Európai Bizottsággal a tervről folytatott tárgyalások előtt.

Hirdetés

Az Egyesült Államok és az Európai Unió Kereskedelmi és Technológiai Tanácsa, amelyet tavaly hoztak létre a feszült transzatlanti kereskedelmi kapcsolatok javítására és a szövetséges demokráciák Kínával szembeni jobb versenyhelyzetbe segítésére, május 15-16-án Franciaországban tartja második ülését - közölte Margrethe Vestager, az EU versenyjogokért felelős biztosa.

"Ez a fórum kulcsfontosságú a globális vezetés szempontjából számos kulcsfontosságú kérdésben" írta az EU trösztellenes vezetője egy tweetben. Katherine Tai, az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője szintén azt mondta, hogy a TTC közös kihívásokkal fog foglalkozni.

Hirdetés

A TTC első alkalommal szeptember 29-én Pittsburgban ült össze Antony Blinken amerikai külügyminiszter, Gina Raimondo kereskedelmi miniszter, Tai, Valdis Dombrovskis uniós kereskedelmi vezető és Vestager részvételével. bővebben. A testület egyik célja, hogy egységesebb megközelítést alkalmazzon a technológiai óriások hatalmának megfékezésére, míg a másik, hogy szabványokat és szabályokat állapítson meg a 21. századra.

Mint ismeretes az Európai Parlament ebben már lépett, amikor január végén jóváhagyta az amerikai technológiai óriáscégekre vonatkozó új szabályokról szóló javaslatot, megnyitva ezzel az utat a tagállamokkal és az Európai Bizottsággal a tervről folytatott tárgyalások előtt.

Margrethe Vestager javaslata a digitális szolgáltatásokról szóló törvényről, arra kényszerítené az Amazont, az Apple-t, az Alphabet Google egységét és a Facebook tulajdonosát, a Metát, hogy többet tegyenek a platformjaikon található illegális tartalmak ellen, különben a globális forgalom akár 6 százalékát kitevő bírságot kockáztatnak.

Vestager javaslatát még egyeztetni kell az uniós országokkal és a jogalkotókkal, mielőtt a világon elsőként a maga nemében törvényerőre emelkedhet. Az Európai Parlament minden esetre 530 igen szavazattal, 78 nem ellenében és 80 tartózkodás mellett fogadta el a javaslatot.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.