Brandon LeBlanc, a Microsoft kommunikációs menedzsere a Windows 7 blogján hivatalosan bejelentette a Windows Anytime Upgrade (WAU) árait. Az általa leírtak szerint a Windows 7 Starter - Home Premium váltás 79.99 dollárba (körülbelül 15 ezer forint), a Home Premium Professional csere 89.99 dollárba (körülbelül 17 ezer forint), az Ultimate pedig 139.99 dollárba (körülbelül 26 ezer forint) fog kerülni.
Ezen árak mind az Egyesült Államokra érvényesek, ám ha az arányokat nézzük, akkor nagy valószínűséggel kijelenthetjük: a hazai felhasználók is kedvezményesen válthatnak majd a Windows 7 kiadások között. A redmondi szoftvercég korábbi tájékoztatása szerint ugyanis a dobozos Home Premium 199.99 dollárba, a Professional 299.99 dollárba, az Ultimate pedig 319.99 dollárba fog kerülni, amelyek mellett valóban kedvezményesnek tűnnek a fenti árak. Például ha valaki vásárol majd egy Windows 7 Home Premium rendszert, hogy azt később Professional-ra fejlessze, akkor mindezt 290 dollárból megúszhatja, miközben a vállalatoknak szánt kiadás egyébként 299.99 dollárba kerül.
Bármikor lehet váltani
A WAU segítségével ugyanis bármikor továbbfejleszthetjük a Windows 7 kiadásokat. A program ugyanis lehetőséget ad arra, hogy "tovább okosítsuk operációs rendszerünket". Window 7 Starterről Home Premiumra, illetve Home Premiumról Professional, vagy Ultimate kiadásra. Ráadásul a Windows 7 részét képező Windows Anytime Upgrade alkalmazással ezt úgy tehetjük meg, hogy az állományaink és a beállításaink nem változnak, csak a Windows lép át a háttérben egy magasabb kiadásra.
A Windows Anytime Upgrade a lehetséges váltásoknak megfelelően kétféle módon lehet hasznos. Egyrészt ha valaki egy új netbookot vásárol Windows 7 Starter Edition operációs rendszerrel, amit egyébként nem csak internetezésre, levelezésre szeretné használni, akkor bármikor könnyedén válthat a jóval okosabb Windows 7 Home Premiumra. (Korábbi tapasztalatunk szerint érdemes is, hiszen a netbookok többségén a Home Premium remekül elmuzsikál). Másrészt azoknak lehet jó, akik Home Premium operációs rendszerű gépet használnak, de később szeretnék használni a fejlettebb kiadások funkcióit. Így például ha valakinek hirtelen szükséges lesz a Windows 7 Professional és Ultimate esetén elérhető Windows XP Mode-ra, nem kell új operációs rendszert vásárolnia.
Online és dobozos
A Windows 7 megjelenése után két féle úton lehet majd fejleszteni a rendszereket: online módon, vagy a boltban megvásárolva a cseréhez szükséges kulcsot tartalmazó dobozt. Előbbi csak Ausztráliában, Belgiumban, Kanadában, Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Japánban, Hollandiában, Spanyolországban, Svédországban, Svájcban, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban lesz elérhető, vagyis a magyar felhasználók számára csak a dobozos alternatíva lesz elérhető.
Családi csomag
Brandon LeBlanc mindez mellett hivatalosan bejelentette a Windows 7 családi csomagjának az árát is, amely magában foglal három Home Premium licencet. Az Egyesült Államokban ezen speciális kiadás 150 dollárba fog kerülni, vagyis így több mint 200 dollárt takaríthatnak meg a vásárlói. Ha a családi csomag hazánkban is elérhető lesz, akkor nagy valószínűséggel hasonló aránnyal számolhatunk majd.