A Noreg szakértői szerint a megfelelően felépített informatikai biztonság ügyfeleik számára akár üzleti előnyt is jelenthet a versenytársakhoz képest. A jól felépített és tervezett biztonsági rendszerek nem csak az aktuálisan üzemelő informatikai rendszer folyamatos működését biztosítják, de segítségükkel előre megtervezhető és modellezhető minden informatikai rendszerben történő változás üzleti folyamatokra gyakorolt hatása is.
A biztonsági technológiákkal foglalkozó vállalat szakértői a csökkenő IT költések és a rosszabb gazdasági helyzet ellenére is úgy gondolják, hogy ügyfeleik arányaiban 2009-ben többet áldoznak majd biztonságra, mint tavaly. Megjegyzendő, hogy a Noreg Kft. 2008-ban 565 millió forint nettó árbevételt realizált, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
„Tapasztalataink szerint az informatikai rendszerek biztonságát minden gazdasági körülmény mellett prioritásként kezelik a szervezetek, mivel alaptevékenységük az informatikai rendszerük működésére épül, folyamatosan van igény IT-biztonsági rendszereik komplex megtervezésére, megvalósítására és ehhez kapcsolódó tanácsadásra. Amennyiben a szervezet stratégiai irányvonalába illeszkednek az IT-biztonsági megoldásai és azok üzemeltetése, a szervezetnek ez akár jelentős üzleti előnyt is eredményezhet versenytársaihoz képest. Ehhez olyan megbízható IT-biztonsági partnerre van szükség, aki széleskörű szakmai tapasztalattal rendelkezik, ismeri a legújabb piaci trendeket, és technológiákat, így hosszútávon biztonságot nyújtó, támogatott, és a meglévő rendszerekkel együttműködő megoldást kínál - mondta Dr. Kőrös Zsolt, a Noreg Kft. ügyvezető igazgatója.
Az idei évre várható IT-biztonsági trendek
A cég szakértőinek véleményét támasztják alá a független piaci elemzések is, miszerint a gazdasági események ellenére is megmarad az IT-biztonsági piac növekedési üteme, a Forrester szerint például idén az IT-költségvetések 12,6 százalékát teszik ki a biztonságra fordított kiadások, míg tavaly ez az érték 11,7 százalék volt - ami összértékében azonban várhatóan kevesebb lesz, mint tavaly.
A hazai elemzők véleménye szerint az idei évben Magyarországon folytatódik néhány terület további növekedése, például a személyazonosság alapú biztonsági megoldások, valamint az üzletmenet-folytonossági (Business Continuity Plan) és a katasztrófa-elhárítási (Disaster Recovery Plan) tervek elkészítése iránti kereslet. Ezekkel párhuzamosan előtérbe kerülnek a költséghatékony biztonsági megoldások is, sokan tervezik például, hogy kihasználják a virtualizáció nyújtotta előnyöket, nekik a virtualizált környezetek biztonságáról is gondoskodniuk kell. Megtakarítást jelenthet még, ha az IT-biztonsági rendszerek üzemeltetését szakértőkre bízzák, ez az IT-biztonsági outsourcing egyúttal a megfelelő biztonsági szintet is garantálja a szervezetek számára. Az egyre bonyolultabb informatikai rendszerek kezelésére pedig az ügyfelek a központi menedzsment eszközöket, és a hardver- és szoftverkomponenseket integráltan tartalmazó „appliance" megoldásokat részesítik előnyben.