Úgy fest újabb nyilvános iszapbirkózást kísérhetünk figyelemmel az AMD, az NVIDIA és az Intel részvételével. A fentiek közül az első kettő azzal vádolja az utóbbit, hogy az visszatartott magának fontos információkat a 3.0-ás USB open host vezérlőről. A másodpercenként 4,7 gigabit átvitelére alkalmas csatolófelület szabványainak lefektetése éppen úgy az USB promóter csoport dolga, mint ahogy az korábban is volt a szabvány korábbi lépcsőinek esetében. A csoport számos tagot számlál - ide tartozik például a Microsoft, HP, AMD, NVIDIA és még sokan mások - és az Intel bajosan az egyetlen "nagykutya" a tagok között.
Amivel az Intel kitűnik közülük az, hogy azt tervezik, hogy amint elkészülnek a saját, nyílt szabványú vezérlőjükkel, arról minden információt hozzáférhetővé tesznek bárki számára, ingyen. Ez persze rengeteg időt és pénzt takarít meg a többi gyártó számára abban a folyamatban, hogy megtervezzék saját vezérlőjüket, egyúttal elejét veszi a különböző gyártóktól származó eszközök, eltéréseiből fakadó inkompatibilitásnak. Az Intel természetesen állítja, hogy semmit sem tett másként, mint idáig bármikor korábban az USB promóter csoportban való működése során.
Ha az AMD és az NVIDIA állítása igaz és az Intel valóban visszatartotta az információt, akkor az előnyt jelenthet neki és előbb megjelenhet a piacon USB 3.0-ás szabványú kapukat tartalmazó lapkakészletekkel és alaplapokkal. Viszont itt következik egy hatalmas de! Amikor egy szabvány ennyire új, mint jelen esetben, akkor gyakorlatilag a vezérlőnek a jelenléte egy alaplapon nem több, mint marketing szempont, hiszen hiányoznak a rá köthető perifériák! Mire valóban elterjednek az új szabványú kapun keresztül csatlakozó perifériák, addigra ezek a chipsetek elavulnak erkölcsileg és a konkurensek is régen jelen lesznek már a piacon a saját vezérlőikkel. Arról nem is beszélve, hogy kötve hisszük, hogy bárki csak azért döntene egy alaplap megvásárlása mellett, mert azon már van 3.0-ás USB vezérlő.
Véleményünk szerint a dagadó botrány nem más, mint vihar egy kanál vízben.