A Net Applications mérései szerint a Windows 7 felhasználói részaránya szeptemberben 48,4 százalékon állt, és előző hónaphoz képest 1,2 százalékot veszített. Még fontosabb mutató, hogy ez az OS fut az összes Windows-rendszer 52,1 százalékán, és itt 1,3 százalék a csökkenés. (Ez a szám azért nagyobb, mert a világ PC-inek 90,6 százalékán fut "csupán" Windows, így kisebb a bázis.)
2016 júliusa óta ez volt a Windows 7 legnagyobb csökkenése. A gond csak az, hogy a Microsoft 2020 januárjában nyugdíjba küldi a Windows 7-et, és ez a dátum viharsebesen közeledik. Ha a Windows 7 ilyen lassan csökken, komoly esély van rá, hogy a cégek a végén kapkodva fogják továbbfejleszteni gépeiket a Windows 10-re, és megismétlődik az Windows XP-nél tapasztalt káosz.
A szeptemberi, korábbinál kicsit erőteljes lemorzsolódás ellenére a Windows 7 helyzete nyugtalanítóbb, mint az XP-é volt hat évvel ezelőtt. 2014-ben, vagyis 27 hónappal a nyugdíjazás előtt az XP az összes Windows PC 51,3 százalékán futott, ami egy százalékponttal kevesebb, mint a Windows 7 mostani eredménye.