A Google új fejlesztésének köszönhetően számításaink végeredménye már egy tudományos számológép felületen fog megjelenni. Előzőleg csak be kellett írni a keresőbe a képletet és megkaptuk az eredményt. A Microsoft Bingje még mindig ezzel a megjelenéssel dolgozik.
Még jobb, hogy használhatjuk a Google hangvezérléses keresőjét, mely megtalálható a mobilos keresőmotorban és a Chrome böngészőben. Ennek segítségével be tudunk vinni számítási adatokat anélkül, hogy a billentyűzethez érnénk. Ez nagyon hasznos és kézhez álló, ha olyan számításokat kell véghezvinnünk, mint a „Pi négyzetgyöke háromszor.”
Asztalra helyezve csak a Chrome-nál működik a hang funkció, míg a Firefox-nál be kell gépelni a képletet, és a tudományos számológép megjelenik, miután végeztünk.
Számológép funkciók
A számológép minden tudományos számológéphez hasonló funkciókkal fel van szerelkezve, beleértve a sinust, cosinust, tangenst, logaritmust, exponenciális-számolást és a négyzetgyökvonást. Mobil felhasználók teljes nézetben is használhatják, hogy láthassák az összes funkciót.
A tudományos számológép a Google grafikus számológépéhez kapcsolódik, emellett elérhető a keresősávban, amit több mint egy éve vezettek be, hogy mindenhol gyönyörködtessék a matekzseniket.
Most, hogy a Google bevezette a tudományos számológépet a keresőjébe, megfontolhatná üzleti számológép integrálását is, amely szélesebb körnek jelentene vonzerőt, és a tudományos számológép alternatívájaként lehetne kiválasztani a beállításokban.