Már hallhattunk a Google valós idejű keresőmotorjáról, amely kifejezetten az olyan folyamatosan és gyorsan változó oldalakkal foglalkozik mint a Twitter vagy a Facebook. Ezúttal saját oldalt kapott a szolgáltatás és beállítási lehetőségei is vannak.
A Google decemberben kezdte meg valós idejű (azaz extra friss) találatok beépítését a keresési eredményeket tartalmazó oldalba. Ha csak a frissen beindexelt találatokra voltunk kíváncsiak, akkor azt az Updates (Frissítések) kategóriában (a bal oldali oszlopban) nézhettük meg a szokásos Google találati listán.
Most azonban megkönnyítette a cég az ilyenfajta, rendszerint közösségi oldalakról származó azonnali találatok böngészését. Csütörtökön elindult a Google Realtime oldal (www.google.com/realtime), amely kifejezetten ezekre szakosodott. A Google folyamatosan élesíti a rendszert, tehát ha valahonnan nem lenne még elérhető, akkor a szolgáltatás tesztoldalán lehet kipróbálni képességeit. Egyébként kérhetjük a találati lista szűkítését földrajzi elhelyezkedés szerint és csak fényképes posztokra is korlátozható a keresés. Ha egy Twitter bejegyzést választunk ki, azzal felgöngyölíti a rendszer az egész beszélgetést, hogy képben legyünk a témát illetően. Kérhetünk e-mail értesítést, ha a vágyva vágyott keresőkifejezésre friss találatok érkeznek.
Ugyanakkor aggályokat vethet fel, hogy miután így még könnyebb az átjárás a Google és a közösségi oldalak - pléldául a Facebook - között, könnyebben felkutatható valakinek az előélete. A Google szerint azonban csak azok az információk szerepelnek a keresési eredmények között, amelyeket a közösségi oldalon nyilvánosként határoztak meg a felhasználók.
Ezután ritkábban fognak megjelenni az eddig hasonló funkciót betöltő ?Latest updates" szekciók a normál találati oldalakon, hogy a közösségi oldalakra jellemző ?csevegőlistákkal" ne zavarják azokat, akik más források után érdeklődnek.