A Facebook olyan új szolgáltatásokkal kísérletezik, amelyek lehetővé tennék a felhasználóknak és a külső szervezeteknek, hogy megjelöljék a hazugságokat tartalmazó posztokat.
A frissen bejelentett funkciók a kollektív bölcsességet hívják segítségül az álhírek elleni harcban. Aki a hírfolyamában ezután hamisnak vélt poszttal találkozik, egy kattintással megjelölheti, és az ilyen híreket a Facebookn olyan tényellenőrző (fact-checker) csoportoknak továbbítja, amelyek ellenőrzik a hitelességét.
A Facebook nem sorolta fel, kik vesznek részt az ellenőrzésben, de a New York Times úgy tudja, hogy a Poynter Instutite, a PolitiFact és az ABC News is szerepel köztük. Amennyiben hamisnak találják a hírt, annak vitatottságára utaló jelzés jelenik a poszt szélén, és azok a felhasználók, akik meg akarják osztani, figyelmeztető üzenetet kapnak. Ezt azonban nem kötelesek figyelembe venni.
Az új szolgáltatások nem feltétlenül jelentenek tökéletes megoldást, de mindenképp jelzésértékűek: azt mutatják, hogy a Facebook komolyan veszi a problémát, és keresi rá a gyógymódot.