A Wi-Fi rádióhullámok segítségével továbbítja az adatokat a forrás és a célrendszer között, így viszonylag szűk tartományát használja ki az elektromágneses spektrumnak. Olyan, mint egy zsúfolt egysávos út -- hozzá képest a látható fény egy többsávos sztráda, és a kutatók azon dolgoznak, hogy ezt a hatalmas sávszélességét a vezeték nélküli adatátvitel szolgálatába állítsák. Az új módszer, a "light fidelity", röviden Li-Fi, LED égőket használ, amelyek olyan gyorsan változtatják fényerejüket, hogy a Wi-Fi kapacitásának többszörösével tudják az adatokat továbbítani.
A Li-Fi biztonságosabb, mint a Wi-Fi, mert a fény nem hatol át a falon, így jelek nem szívárognak ki. És az égők villogása sem zavaró, mert ma már olyan Li-Fi képes LED-ek is vannak, amelyek intenzitás-változása nem haladja a szemmel szinte érzékelhetetlen tíz százalékot.
Az új technológiával nemsokára akár egy közlekedési lámpa is internetes hotspottá alakítható. A Wi-Fi elterjedéséhez 15 év kellett -- a kutatók biztosak benne, hogy a Li-Fi-éhez elég lesz négy-öt év.