A japán Astro Research szolgáltatása lehetővé teszi egy pici, szabadon választott rakománnyal rendelkező szatelit fellövését, majd annak Föld körüli pályára állása után a műtárgy mindenkori helyzetének meghatározását. A 25 centiméteres, kocka alakú műhold 10 köbcentiméteres rakterében a megrendelő elhelyezhet egy fotót, levelet, gyűrűt vagy bármilyen más apró tárgyat. Ted Mitsuteru Sugiki, az Astro Research elnökének hangzatos megfogalmazása szerint "itt a lehetőség, hogy mindenki tetszése szerint használhassa a világűrt."
A MySat-1 névre keresztelt műholdak 600 és 800 kilométer közötti magasságban alacsony földi körpályára (low-earth orbit - LEO) állnak, a földfelszínhez viszonyított relatív pozíciójuk tehát állandóan változik. Noha lentről szabad szemmel természetesen nem látszódnak, a rajtuk levő jeladó lehetővé teszi az Astro Research munkatársainak, hogy a szatelit helyzetét bármely percben pontosan bemérjék, illetve pontos előrejelzést készítsenek az ügyfél számára, hogy a jelentős érzelmi értéket hordozó műhold az adott nap mely pillanatában fog a feje felett áthaladni.
A műtárgyak épségére a cég 2 éves garanciát vállal, bár a szerkezetek várható élettartama megközelítheti a 20-30 évet is. Ennek leteltével a mesterséges hold az atmoszférába zuhan és porrá ég. Ez egyrészt azt jelenti, hogy az Astro Research tevékenysége nem termel űrszemetet, de a szatelit belsejébe helyezett tárgy is örökre elvész.
A minden eddiginél hatásosabb csillagászati galantéria egyetlen akadálya csak a szolgáltatás csillagászati ára lehet. Igaz, hogy a 855 000 dolláros költség a kilövés oroszországi helyszínére való utazást is magában foglalja, ám ha figyelembe vesszük, hogy ennyi pénzből mai árfolyamon mintegy 3000 kétszemélyes tokiói luxusvacsora telik ki, beláthatjuk, hogy költséghatékonyan egyelőre csak a felszínen udvarolhatunk.
Önnek van már saját műholdja?
Ha még nincs, a kifogások ideje akkor is lejárt. Felejtse el a virágokat, valljon szerelmet Ön is saját, személyre szabott műholdja segítségével!
Hirdetés
Hirdetés