Pár napja tartotta legújabb modelljeinek bemutatóját a Samsung, melynek során több érdekességre is fény derült. A dél-koreai konszern felel hazánk tévévásárlásainak 60 százalékáért, az idei első negyedévben az okostelevíziók eladásainak is 50-60 százaléka a távol-keleti gyártó nevéhez kötődik. Amint az a sajtóeseményen is elhangzott, közvéleménykutatás derített fényt arra, hogy Magyarországon az emberek többsége a márkanévre asszociál, ha meghallja azt a kifejezést, hogy okostévé - abban az esetben is, ha egy másik gyártótól származó készüléket birtokol.
De mit is jelent az okos jelző? Nos, voltaképp a telefonoknál megszokott funkcionalitás átvételéről van szó: olyan készülékekről, melyek egyrészt internetképesek, másrészt számos extra lehetőség; online szolgáltatás és letölthető szoftver tartozik hozzájuk. A teljesség igénye nélkül, az új Samsung tévéken lehet webet böngészni, videotelefonálni, internetes időjárás-előrejelzést megtekinteni, facebookozni stb.
A hazai piacot uraló gyártó a legújabb modelljeivel - melyekről részletesebben testvérlapunk, a PCWorld számolt be - nem csak a smart funkcionalitást hozza el, hanem relatíve csendben technológiaváltást is véghezvisz. A LED-es tévék korszakába lépett a magyar piac (ami nem összekeverendő a LED tévékkel), azaz a legújabb készülékek már LED háttérvilágítást kapnak, ezzel csökkentve mind a tévé, mind a káva vastagságát, illetve a fogyasztást.
Visszanéz a televízió
A Samsung új termékeiben megjelenik a kávába épített kamera, mely gyakorlatilag folyamatosan figyeli, ki ül a készülék előtt. Ez a funkció számos feladatot elláthat: képes például a védett tartalmakhoz (pl. Facebook-beléptetés) az emberi arc egyedi jellemzőire alapuló felhasználó-azonosítást nyújtani, felismerni a kijelző előtt ülő, böngészést vezérlő kézmozdulatait stb. A gyártó tájékoztatása szerint ennek ellenére nincs oka aggódnia privát szférája iránt a felhasználónak, mivel „a Samsung nem látja azt, amit a Smart TV kamerája és mikrofonja érzékel, mi csak azt látjuk, hogy a felhasználók milyen alkalmazásokat töltenek le, és ebből tudjuk megmondani, hogy melyek a legnépszerűbb alkalmazások”.