Chicagóban érzékelőket szerelnek a lámpaoszlopokra, hogy monitorozzák a várost. Az "Array of Things" rendszer hétmillió dollárba kerül, és a tervek szerint még idén ősszel működésbe lép. Több, mint ötszáz csomópontjával ez lesz a világ legkiterjedtebb nagyvárosi adatgyűjtő infrastruktúrája.
A kaptár alakú mérőállomások sokféle szenzort tartalmaznak, és adatfeldolgozást is végeznek, hogy a továbbításnál csökkenthető legyen a sávszélességet. Kameráik fürkészni fogják a járdát, az úttestet és az eget, szenzoraik mérik a hangszintet, a hő- és légnyomást, a fényt és rezgéseket, a levegő szennyezettségét, a pollenkoncentrációt, még a mágneses mezőt is.
Az állomásokon Odroid Linux rendszerek futnak, és a továbbított adatokhoz bárki hozzáférhet az OpenGrid.io portálon keresztül. A város arra buzdítja a helyi vállalkozásokat, kommunikációs csoportokat, hogy keressenek kreatív módszereket a felhasználásukra, emellett maga is alkalmaz egy 17 tagú csapatot az adatok elemzésére. Az IoT rendszertől többek közt azt reméli, hogy segít javítani a város közlekedésbiztonságát.