A mobilszolgáltatói frekvenciáról szóló pályázatot tavaly októberben írta ki az Nemzeti Hírközlési Hatóság. A hatóság a negyedik szereplő bevonásával a magyar mobilpiaci versenyt élénkítését célozta. A kiírás alapján akkor a Digi Kft., a DreamCom Távközlési Kft., az Invitel Távközlési Zrt., és a Mobinet Távközlési Projekt Kft. pályázott, az NHH pedig mindegyiket nyilvántartásba is vette. A hatóság még márciusban bejelentette, hogy megszünteti a mobiltendert, mert szerinte az üzleti tervek alapját jelentő feltételezések nem voltak kellően megalapozva. Az indoklás szerint azért szüntették meg a pályázatot, mert a kiírás óta megromlott gazdasági környezet miatt nem lehetett reális képet alkotni a pályázók vállalásairól, és a pályázók egy részének tulajdonosi szerkezete a többszöri hiánypótlás után sem vált átláthatóvá.
A DreamCom csütörtöki közleménye szerint a kiírt pályázati eljárás hivatalból nem szüntethető meg, és a cég iratbetekintési joga, így védekezési és jogorvoslati lehetősége is sérült. A DreamCom mindezek alapján megtámadta a végzést. Márton György, a NHH szóvivője az MTI-nek elmondta: a DreamCom fellebbezésse még nem érkezett meg a hatósághoz, de két másik pályázó, a Digi és Mobinet fellebbezését már kézhez kapták. Hozzátette, hogy a hivatalból indított eljárásokat meg lehet szüntetni végzéssel, amiről a Közigazgatási Hatósági Eljárásról szóló törvény rendelkezik.
A DreamCom közleménye szerint az NHH végzésében szereplő körülmények már a pályázat kiírásakor ismertek volt, beleértve a gazdasági világválság Magyarországra gyakorolt lehetséges hatásait is. Ha az NHH ennek ellenére írt ki olyan pályázatot, amelyről néhány hónappal később kijelentette, hogy a hatóság és a fogyasztók oldaláról kockázatot jelent, akkor nem járt el felelősségteljesen. Márton György ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy tavaly októberben, a pályázat kiírásakor még nem volt ismert a válság hatása és nagysága.