A HTC új pert indított szerdán az Amerikai Egyesült Államokban az Apple ellen. A vád szerint az Apple számítógépei, iPhone-ja, iPodja, iPadje, az iTunes, MobileMe és iCloud szolgáltatások négy szabadalmat sértenek meg Wi-Fi területén.
A véget nem érő perek sorozatában a friss muníciót a Motorolától a Google-hoz, majd onnan a HTC-hez került szabadalmak szolgáltatják. A szabadalmak még a Motorola felvásárlása előtt lettek a Google-é, majd azok a múlt héten a HTC birtokába jutottak. A HTC nem válaszolt az újságírók ama kérdéseire, hogy mennyit fizettek a szabadalmakért - a BBC azt állítja, hogy a HTC valóban megvásárolta azokat. Az új per mellett a HTC lépése módosított két, érvényben lévő Apple ügyet is.
Az Apple is perben áll a HTC-vel, aki szabadalmak területén eléggé gyenge lábakon áll. Az almás cég egy másik androidos mobilgyártót, a Samsungot is perli - eddig sikerrel, hiszen tabletjeinek és okostelefonjainak az európai értékesítését is sikerült rövid ideig meghiúsítani. Az Apple egyébként újabban Japánban is beperelte a Samsungot.
Eközben a Google-nak az Oracle per miatt fáj a feje, az Android-iOS háborút a készülékgyártók (HTC és Samsung) vívják meg helyette. A Google perben egyébként friss fejlemény: régebbi dokumentumokból kiderült, hogy az Android fejlesztésének elkezdése idején a Google részesedést ajánlott az akkor Java-t fejlesztő, majd Oracle által felvásárolt Sunnak a Java nyílt forráskódúvá tételéért cserébe. A részesedés mellett a Google 25-50 millió dollár közötti egyszeri díjat is kínált a Sunnak - ám az egyezség végül nem köttetett meg.
A dokumentumokból az is kiderült, hogy a Google azért sietett az Android fejlesztésével, mert félt, hogy a késlekedés a Microsoft operációs rendszerére hajtotta volna a vizet. Abban az időben a Google egy saját mobilszolgáltatás indításán is gondolkodott.