Hirdetés
. Hirdetés

Last minute ajándékok

|

IT, de még inkább nyílt forrásért rajongók szerettei számára készült ötös lista.

Hirdetés

Ugyan már az aranyvasárnapon is túl vagyunk, sokan mégse intézték el teljesen a karácsonyi ajándékozás kérdését. Geek vagy szimplán IT rajongó ismerősöknek amennyire egyszerűnek tűnik a megfelelő meglepetés kiválasztása, legalább annyira bonyolult is (hacsak az illető nem írt előre listát). Különösen akkor lehet embert próbáló feladat örömet szerezni képes ajándékot venni, ha az illető egy speciális területért rajong. Például a nyílt forrásért (és Tuxból már komoly készleteket halmozott fel, plüssállat, sörnyitó, pendrive stb. formájában).

De szerencsére az internet korában már semmi sem lehetetlen. Kiadónk amerikai újságírói összeállítottak egy ötös listát, amit akár vészmegoldásként is be lehet vetni - már feltéve, ha az előttünk álló pár napban kiszállítják a kívánt terméket. Időhúzás helyett lássuk, miért is doboghat egy open source hívő szíve!

Firefox párna
Az egyik legismertebb nyílt forrású alkalmazás a Mozilla böngészője. Százmilliósnál is nagyobb felhasználói tábora természetesen megmozgatta az alapítvány merchandise szakembereit is, így nem meglepő módon többféle firefoxos ajándéktárgy közül is lehet választani. Például az Iconpillows által kézzel készített Firefox párnát, 22 dollárért - erről a rókázásról csak jó emlékek maradnak.

Brainlink
A Google mobiplatformja is közkedvelt a nyílt forrás hívők körében, most azonban mégsem sütjük el egy androidos okostelefon közhelyét, hanem annál kreatívabb meglepetést ajánlunk. A BirdBrain Technologies fejlesztette Brainlink voltaképpen egy vezérlő, amellyel otthoni elektronikai eszközeinket irányíthatjuk, a Google OS-ére alapuló telefonunkkal. Az előre elkészített Java könyvtárakkal bíró 125 dolláros eszköz kompatibilis Linuxszal, Windows-zal és Mac-kel is. Használatával akár olyan Android app is létrehozható, ami tárgyfelismerés és hangelemzés segítségével képes sört „találni", ajánlja a BirdBrain saját termékét. És akit még ez sem győzött meg, vizsgálja be ezt a videót.

Nyílt táblagép, négy operációs rendszerrel
Noha a 400 dolláros ár már sokak számára elrettentő tétel lehet egyetlen karácsonyi ajándékra, mégis említést érdemel az Always Innovating által kínált Touch Book II. A készülékről lecsatolható tablettel nem csak két masinát (netbook/táblagép) kapunk egy áráért, de négy, linuxalapú operációs rendszert is (Android, Ubuntu, Chrome OS és a vállalat saját disztribúciója).

Saját ízlésre hackelhető óra
Az Adafruit terméke, a Solder:Time DIY watch kit órakészlet a kreatív, berhelni szerető geekeket célozza meg. Nem csak szuperpontos, de programozható mivoltának köszönhetően teljes mértékben egyénire is szabható - mindezt 30 dollárért kínálja a forgalmazó. Open source Monochron Clock Kit termékét pedig 80 dollárért kínálja a vállalat.

Nyílt forrású nyaklánc
Noha a fentiek uniszex ajándékok, mégis, talán inkább a férfiakat célozzák. Az utolsó ajándékötlet ezért a gyengébbik nem érdeklődését keltheti fel. Az iNeckalce, nevével ellentétben nem Apple találmány, hanem az előbb említett Adafruit kreálmánya. Érdekessége, hogy a fenti órával megegyezően ez is programozható, és természetesen a nyaklánc forráskódja (ki gondolta volna, hogy ezt a szóösszetételt valaha is olvasni fogja?) nyílt, ahogy a kapcsolási rajza is. 75 dollárért.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.