A Digitális Jólét Nonprofit Kft. és a UPC Magyarország közötti védjegyhasználati szerződés aláírását követően Deutsch Tamás, a Digitális jólét program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos és Robert Redeleanu, a UPC vezérigazgatója indította el a Digitális Jólét Alapcsomag értékesítését a UPC egyik budapesti üzletében. A UPC Fiber Power 30 DJA és UPC Fiber Power 30 Optika DJA csomagokat azok az előfizetők igényelhetik, akiknek a szolgáltatás megrendelését megelőző egy évben nem volt otthoni internet-előfizetésük. A díjcsomagokat 2 éves határozott idejű szerződés megkötésével vehetik igénybe az ügyfelek.
A Digitális Jólét Program legfontosabb célkitűzése, hogy minden polgár a digitalizáció nyertesévé váljon. Minden akadályt lebontunk, ami annak az útjában áll, hogy valaki internethasználó lehessen. Annak érdekében, hogy az anyagi erőforrások hiánya egyetlen magyar polgárt se zárjon ki a digitális világban való részvételből adócsökkentéssel, a Digitális Jólét Alapcsomag bevezetésével és az ország minden településén ingyenes wifi-szolgáltatással igyekszünk segíteni. Az áfa-csökkentésnek és a DJA-nak köszönhetően mintegy 20-25 százalékkal olcsóbban juthatnak internet-előfizetéshez a polgárok - mondta el Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos.
Robert Redeleanu a UPC Magyarország Kft. vezérigazgatója kiemelte: a UPC összesen 71 milliárd forintot fordított a szélessávú hálózatok korszerűsítésére Magyarországon az elmúlt bő négy év során. Ezen fejlesztések egy nagyobb, európai szintű program részei, amelynek keretében a UPC anyavállalata, a Liberty Global összesen 14,5 milliárd euró értékben végez szélessávú beruházásokat. A magyarországi beruházások összesített gazdasági lábnyoma 100 milliárd forint, amely további 101 milliárd forint értékű összesített társadalmi hatást is generált.