Hirdetés
. Hirdetés

Közösségi oldalakról lopnak a spammerek

|

A levélszemetelőknek eszük ágában sincs új életet kezdeni.

Hirdetés

2008 vége felé a világ internetes levélszemetének közel a feléért felelős McColo leállítását követően a Symantec úgy látta, hogy csökken a levélszemét mennyisége. A levélszemét-helyzetről szóló januári Symantec beszámoló szerint a levélszemét azonban újra szaporodik, a régi és új botnetek létrehozása következtében már elérte a McColo lekapcsolását megelőző szint 80 százalékát.

Még épphogy csak elkezdődött az év, az egyik levélszemetelő máris új támadást szabadított a netes világra. Egy ismert banknak kiadva magát újévi üdvözlőkártyát küldött, amelyre rákattintva az olvasót személyes adatainak megadására kérte. Az volt a csali, hogy azt állította: egy, a banki csalásokról szóló, sürgős üzenetet küldene. Aki hallgatott rá, csalás áldozatává vált.

2009. sokaknak nehéz év lesz, és a levélszemetelők továbbra is hasznot akarnak húzni a gazdasági helyzetből. A Symantec szerint a levélszemetelők efféle tárgysorokat használnak az emberek csőbe húzására: „Vészeld át a visszaesést, keress legalább 500 dollárt hetente (Survive the Recession: earn 500 dollars or more a week!)" vagy „Új munkát találtam neked, több mint 500 dollár egy hétre (I found you a new job [500+ a week]".

A levélszemetelők kihasználva a közösségi oldalak népszerűségét és jó hírnevét terjesztik a bosszantó levélszemetet. A gondosan megalkotott üzeneteik teljesen hasonlítanak a webhely által gyakran küldött, valódi üzenetekre. Arra kérik a címzettet, hogy kattintsanak az e-mailben levő linkre, amellyel a közösségi hálózatban a csaló által létrehozott valódi csoporthoz kerül. A csoport továbbküldi egy közvetítőként szolgáló, ingyenes webnapló-helyre, ahonnan átirányítják a végső URL-re. Az ide megérkező felhasználót pedig személyes információt gyűjtő űrlap kitöltésére kérik.

A legújabb trend szerint már társkereső oldalakon megjelentek a spammerek, illetve ezeken az oldalakon leginkább csak e-maileket gyűjtögetnek a bűnözők. Nem árt tehát az óvatosság, ha egy láthatóan ismeretlen feladótól rajongó levelet kapunk, a hiszékenyre építő spammerek adatbázisaiból ugyanis sosem törlik e-mail címeinket

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.