A Telekom 1997. óta szervez fenntarthatósági kerekasztal-beszélgetést érdekelt felei számára, a kormányzati, a tudományos, a civil szakértők és a vállalati szféra képviselőinek részvételével. Az eszmecsere célja a párbeszéd, a közös gondolkodás, a fenntartható jövő építésére irányuló együttműködés segítése és a Telekommal szemben támasztott elvárások megismerése.
„Immár tizenöt éve találkozunk ebben a körben azért, hogy megosszuk az ismereteinket, hogy példát mutassunk egymásnak, hogy tanuljunk. A tapasztalatunk az, hogy a nagy dolgok ugyan nem ezen a fórumon születnek, de a párbeszéd mindannyiunkat inspirál és gyakorlatilag ez az esemény célja.” – mondta köszöntőjében Somorjai Éva HR vezérigazgató-helyettes.
A Fenntarthatósági Kerekasztal-beszélgetés keretében ismét kiosztásra kerültek a DELFIN Díjak (Díj egy ELkötelezett, Fenntartható, Innovatív Nemzedékért). A díjra bármely Magyarországon működő vállalkozás pályázhatott. Tudatformálásért, edukálásért az “Új utca” – soproni kukafesztiválért kapott díjat a Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Kft., megvalósult innovációért – az energiahatékony és kisebb környezeti terhelést jelentő fűtéstechnikai rendszerért - pedig a Telekom egyik beszállítója, a Vasi FULL-TÁV Kft. törekvéseit értékelte kimagaslónak a zsűri.
Lakatos Péter, a Telekom kis- és középvállalati szolgáltatások vezérigazgató-helyettese arról számolt be, hogy a hazai vállalkozások 85%-a nem él az online beszerzések és értékesítés lehetőségével, pedig ezek a megoldások jelentősen növelhetik a vállalkozások hatékonyságát, miközben a környezeti terhelést is csökkentik. A Telekom a magyar kis- és középvállalkozások kulcsfontosságú üzleti partnereként, - több mint 3000 magyar kis- és középvállalati beszállítótól rendel termékeket és szolgáltatásokat, - kiemelt küldetésének érzi a kisvállalati szektor informatikai felzárkóztatását és edukálását.
Az eseményen Innovációs kategóriában kapott elismerést a Csepel Zrt., a “Telebike” vállalati kerékpár-rendszerért, esélyegyenlőségi kategóriában pedig a Hill és Knowlton PR ügynökség a Down szindrómás gyerekek elfogadását támogató folyamatos kampánymunkájukért.
A pályázatokat elbíráló szakmai bizottság tagjai között volt Dr. Pataki György a Budapesti Corvinus Egyetem docense, Simon Ernő újságíró, a Fenntarthatósági Média Klub képviseletében György Bence a TV2 program- és hírigazgatója, Nagy Viktor a portfolio.hu vezető elemzője, valamint Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom fenntarthatósági központjának vezetője.