A Bloomberg információi alapján a Microsoft a jövő januári Consumer Electronics Show (CES) keretén belül a korábbi híresztelésekkel ellentétben nem a Windows 8 operációs rendszert fogja felvillantani, hanem egy olyan Windows alapú platformot fognak bemutatni, amely képes az ARM-architektúrákon elfutni.
Ez igencsak valószínűnek tűnik, mivel a táblagépek és a hordozható eszközök térnyerése miatt egyre inkább a figyelem középpontjába kerül az alacsony energiafogyasztású ARM-technológia (például az iPad miatt is). Talán nem véletlen, hogy a Google is ARM-kompatibilissé tette a Chrome OS platformját. A Microsoft azonban komoly lemaradásban van e fronton, mivel a Windows 7 nem képes ARM alapú eszközökön elindulni.
A Windows Embedded Compact (CE) rendszerük ellenben már elboldogul ARM eszközökön is, amely talán így a táblagépes Windows alapját adhatja. Erre van is esély, mivel a Microsoft korábbi bejelentése alapján az Embedded Compact legújabb, 7-es kiadásának a megjelenése 2011 első negyedévében várható, azaz a CES keretén belül már akár bemutathatják az idei évről elhalasztott RTM kiadást. Sőt ha így lesz, akkor sem kell attól tartani, hogy a Windows CE 7 alapú táblagépek külön fejlesztői erőforrást igényelnek majd, mivel a platform képes kezelni a Silverlight alkalmazásokat, azaz segítségével teljesülhet a platformok közötti átjárhatóság. Ráadásul mivel a Windows Phone 7 is Silverlight alapú, ezért pletykák szerint a mobil rendszerben megismert Metro/Media Center felhasználó felület is átköltözhet az új platformba.
Emellett a ZDNet információi szerint Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatójának a CES-en tartott beszédének másnapján Steven Guggenheimer, a szoftvercég OEM igazgatója (aki egyébként egyben a Windows CE alapú tábla PC-k nagy lobbistája is) egy wall street-i elemzőknek tartott megbeszélésre hivatalos, ahol elképzelhető, hogy a Microsoft új tábla PC stratégiája mellett a Windows CE jövőjéről is beszél majd.
Végezetül az ARM-alapú Windows operációs rendszer megjelenése mellett szól az is, hogy idén júliusban a Microsoft megállapodást kötött az ARM-architektúrás processzorok jogait birtokló, és alapvető fejlesztésüket végző ARM Holdings nevű brit vállalattal. Januárban majd kiderült, hogy miként indul újra rohamra a táblagépek meghódításáért a Microsoft: Windows 7-tel, speciális CE rendszerrel, vagy Windows 8-cal.