Hirdetés
. Hirdetés

Gigabájtok malacperselyben

|

Régi trend, hogy a nagygépes megoldások lassan beszivárognak az asztalunkon álló gépbe, de még mindig tud érdekes termékeket szülni.

Hirdetés

Ki gondolta volna néhány éve, hogy van létjogosultsága egy állományszervernek kisirodai, sőt otthoni környezetben? Az SC101 igazi apróság, tényleg arra kell leginkább figyelni az elhelyezésénél, hogy valaki le ne verje az asztalról a csöpp kenyérpirítóra, vagy malacperselyre emlékeztető dobozt.

Az előlap eltávolítása után - talán pont a pénzérmével nyitható, kör alakú, malacorra emlékeztető zár sugallja a perselyes hasonlatot - két, IDE csatolófelületű merevlemezt képes fogadni. Mozgó alkatrészt nem tartalmaz, a hűtést a műanyag alatt lapuló fémház alján és tetején kialakított bordák oldják meg. Így pont annyira zajos és pont annyira melegszik, mint a benne megbúvó meghajtók. Ha nem használjuk, egy idő után a meghajtókat automatikusan leállítja, ezért nem kell félnünk a túlmelegedéstől.

Az állományszerver kapacitása teljes egészében rajtunk múlik, lévén meghajtók nélkül érkezik. Fontos lehet, hogy csak újabb meghajtókkal működik együtt - a leírás ATA6-ot említ, mint minimum -, ezért az asztali gépünk kinőtte, de adattárolásra még befogható, régebbi 40-60 gigabájtos meghajtókkal nem fog szót érteni. A fizikai meghajtókat nekünk tetsző számú kötetre tudjuk feldarabolni, és az is opcionális, hogy egy-egy kötetet a második meghajtón - ha beépítünk ilyet - tükrözünk-e vagy sem. Nagyon kényelmes, hogy a két fizikai meghajtónak nem kell egyformának lennie, ha egy kötetünk mérete lehetővé teszi, akkor az az elsőnél esetleg kisebb kapacitású meghajtóra is tükrözhető.

A definiált kötetek, mint meghajtók jelennek meg a klienseken, betűjelüket tekintve illendően beállva a gépünkön lévő merevlemezek és optikai meghajtók mögé. A konfiguráláshoz de a kötetek eléréséhez is telepítenünk kell minden gépre - melyről látni szeretnénk a tartalmát - az SC101 driverét. Eleinte idegenkedtünk a nem HTML alapú konfigurációs felülettől, de rá kellett jönnünk, hogy a szoftverrel sincs semmi baj.

Az apró állományszervert otthoni felhasználásra szánták - bár szerintünk egy kisirodai környezetben is megél -, ezért a szolgáltatásai is ehhez mértek. Például mindenképpen DHCP szerver kell a működéséhez - mely minden otthoni ADSL átjáró része -, fix IP-t nem oszthatunk ki neki. Ne várjunk tehát bonyolult titkosítási eljárásokat - ugyan egy-egy meghajtót jelszóval védhetünk, de a tartalmukhoz bárki hozzáférhet, aki meg tudja közelíteni a szerver hátulján a reset gombot. Egy olyan környezetben, ahol nagy mennyiségű adatot kell megosztani 4-6 gép közt - például katalógus jellegű tartalmat - kitűnő, csendes megoldás.

Névjegy:
Netgear Storage Central SC101


Kapacitás: 2×3,5", tetszőleges kapacitású ATA6 HDD
Interfész: 10/100 Ethernet
Kompatibilitás: Windows 2003 / XP
Hálózat: működő DHCP szerver
Hűtés: hűtőbordák, mozgó alkatrész nélkül
Szoftver: SmartSync Pro backup program
Méret: 17 x 11 x 14 cm

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.