A finn Aalto University kutatói mesterséges intelligencia (MI) eszközök felhasználásával olyan természetes alapanyagú habot hoztak létre, amely hatékony helyettesítője lehet a csomagolásnál használt műanyagoknak. A farostból készült új anyag jól bírja a rázkódást és ellenáll a nedvességnek: jellegében nagyon hasonlít a parafára, csak épp sokkal könnyebb annál.
A kutatók szerint az MI alkalmazása jelentősen felgyorsította az anyagfejlesztés folyamatát. Ez a folyamat hagyományosan igen lassú, eredményét tekintve pedig teljesen kiszámíthatatlan, ugyanis a kedvező tulajdonságú új anyagokra gyakran teljesen véletlenül bukkannak rá. Jellemző példa a teflon felfedezése: a világ legcsúszósabb anyagára úgy talált rá egy amerikai kémikus, hogy a hűtőgázok tanulmányozása során szétfűrészelt egy "besült" freonpalackot, és kíváncsiságból lekapargatta a palack falára tapadt fehér port.
A finn kutatók projektjükben ezért a gépi tanulást alkalmazták, amelynek segítségével számos vargabetűt le tudtak nyesegetni a fejlesztési folyamatról.
A környezetbarát fahab számos kedvező tulajdonsággal rendelkezik: olcsó, tűz- és vízálló, könnyű, és jó szigetelő, így nem csak a csomagoló-, hanem az építőipar érdeklődésére is számot tarthat. És mindekezen felül van még egy meghökkentő tulajdonsága: ehető! Így a burgonyachipsekhez hasonló csemegék formájában is felbukkanhat a boltok polcain, sőt a kutatók szerint ezzel a módszerrel akár répa-, áfonya-, vagy céklahab is előállítható.