Hirdetés
. Hirdetés

Egyre okosabb a Google Sheets, mutatjuk az új funkciókat!

|

Pár kisebb és egy nagyon nagy újítást kap a Google online táblázatkezelője, amely segít adatokat tölteni és gyomlálni, de a Big Data világába is belekóstol.

Hirdetés

A Google nemrég bejelentett egy sor fejlesztést a Google Apps alá tartozó táblázatkezelőjéhez: a Google Sheets egyik leghasznosabb újdonsága a Smart Fill nevű funkció lesz, amelyet nagyjából úgy kell elképzelni, mint a Gmailben már használható automatikus szövegkiegészítő, de jön duplikátumokra vadászó segéd és hatalmas adathalmazokat elemző kiegészítő is.

Hirdetés

Az idei évben már élesben megérkezik az újdonság, amely sok esetben igyekszik kitalálni, mit szeretnénk írni egy-egy cellába, és automatikusan felajánlja a kitöltést. A bejelentésben elhangzó egyik példában egy olyan lista szerepelt, ahol külön oszlopokba kerültegy egy fiktív üzleti esemény meghívottjainak nevei és a cégek címei. A következő oszlopba elég volt beleírni a Hi szócskát, és máris érkezett az ajánlás arról, hogy ez minden bizonnyal a meghívó levél megszólítása akar lenni, ezért a Hi után biggyesztette a keresztneveket, és még azt is felkínálta, hogy az összes sorra alkalmazza ugyanezt a képletet.

Jól hangzó segítség, bár azt azért tegyük hozzá, hogy a Microsoft is bemutatott nemrég hasonló megoldásokat az Excelben, amely szintén képes mesterséges intelligencia felhasználásával automatikus oszlopokat készíteni több mint százféle adattípussal. Igaz, a Google egy kicsit rugalmasabban oldotta most meg ugyanezt, ugyanis az automatikusan kreált adatok azonnali beszúrása helyett előbb lehetőséget ad azok formázására.

Szintén új fejlesztés a Smart Cleanup, amely a név alapján egyértelmű képességekkel bír: segít abban, hogy duplikált adatok közül eltávolíthassuk a feleslegeseket, vagy a többféleképpen formázott, de értékét tekintve ugyanolyan cellákat egységes formátumra hozzuk. Itt is kapunk némi rugalmasságot és interaktivitást, tehát nem arról van szó, hogy egy gombnyomásra baltával esik a táblázatnak az MI: javaslatokat kapunk, amelyeket jóváhagyva élesednek a változások.

A Connected Sheets funkció már a Big Data irányába nyújtózkodik: képes egy BigQuery adattárházat a Sheets-hez kapcsolni, így petabájtokra rúgó adatmennyiséget elemezhetünk anélkül, hogy ismernénk az SQL mélyebb rejtelmeit vagy komolyabb programozási tudással rendelkeznénk. Ezáltal a vállalatoknál olyanok is belefolyhatnak a nagy sűrűségű adatelemzésbe, akik ilyen szinten még nem dolgoztak, de a Sheets alapvető funkcióihoz már értenek: nekik is lehetőségük lesz eredményeket kinyerni, valamint ezek alapján diagramokat készíteni. A Connected Sheetsre a fenti kisebb trükkökkel ellentétben ráadásul már nem is kell várni, a G Suite Enterprise, G Suite Enterprise for Education és G Suite Enterprise Essentials felhasználók már mostantól igénybe vehetik.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.