Hiába nézegettem a „mai internet közműveként működő kereső legújabb vívmányait”, nem találtam benne semmi korszakalkotót. Jelentős részüket pedig már kitalálták, sőt megvalósították mások. Így van ez még akkor is, ha csak a kereső szakma ismeri ezeket az oldalakat, s felhasználók soha sem jönnek rá, hogy a „Google csodakerék” – grafikus vizualizáció - két éve létezik egy magyarok által fejlesztett keresőben.
A Google már csak piaci részesedése miatt nyugodtan aludhat a kis, kreatív fejlesztők kevéssé ismert keresőitől, de ettől a kicsi Dávidok sokasága dobálja parittyával a Góliátot.
Végül aztán egész pontosan azért gondoltam, hogy meg kell írnom ezt a cikket, mert van nekünk egy magyar keresőfejlesztő cégünk, amely noha szintén a Dávidok hadát erősíti, már működő változatban üzemelteti a Google által most bemutatott „csodák” jó részét. Az Allplus.com oldalán gyakorlatilag évek óta bárki megcsodálhatja a Google újdonságként aposztrofált újítások működő verzióját, vagy keresgélhet a Twitterek és blogok világában anélkül, hogy eltévedne a számtalan opció között. A kreativitás nem cégmérettől függ.
Mondhatja most bárki, hogy nem ez a lényeg, s hogy mindenki a Google-t használja, az ismeretlenekkel nem törődik a világ. Így is van. Ha csak az ismerteket mutatjuk meg, akkor sosem vesszük észre, hogy valaha a Google is ismeretlen volt, és pont az ötletei miatt lett sikeres a két alapító egyetemista.
A világ így működik, a kicsik nagyok szeretnének lenni, de amint nagyok lesznek lelassulnak és elvesztik a rugalmasságukat. Trónkövetelők nélkül unalmas lenne a világ.