Nyílt eszközök, nyílt adatok
A konferencia első napján a középpontban az open source analitikai eszközök és megoldások állnak. A kiemelt előadások két jól ismert nyílt forráskódú BI szoftvercég, a Rapid-I és a Jedox AG vezetői beszélnek arról, milyen változásokat látnak ezen a piacon és hogyan hatnak ezek a termékfejlesztési tervekre.
A nap során számos jól használható és ingyenesen elérhető BI eszközzel lehet megismerkedni. Több előadás foglalkozik majd az egyre népszerűbb Python nyelv elemzési és adatbányászati alkalmazásával, szó esik az R statisztikai nyelvről és természetesen helyet kap a programban a Big Data és a Hadoop témaköre is.
Fontos részét képzik a programnak a belföldi és külföldi esettanulmányok, amelyek között egyaránt megtalálható a napi 2 milliárd eseményt feldolgozó szervermonitorozó szolgáltatás adatgyűjtő és –feldolgozó rendszerének bemutatása és a bértervezést open source eszközzel támogató hazai KKV cég története is.
Önálló szekcióba kerültek az Open Data témakörével foglalkozó előadások, ahol külföldi és hazai példákon keresztül kerülnek bemutatásra a nyilvánosan hozzáférhető adatok alkalmazási lehetőségei.
A BI gyorsan változó világa
A konferencia másik központi témáját a BI világát alakító innovációk adják, amelyek új, korábban nem ismert lehetőségeket adnak a felhasználók kezébe az adatok megértésére és hasznosítására.
A második nap programjában szép számmal szerepelnek adatvizualizációval, szövegbányászattal, vagy éppen Twitter adatok elemzésével foglalkozó külföldi és hazai szakemberek.
Az esettanulmányok között pedig a Graphisoft, a NNG, a GE és a Gawker fog beszámolni a BI területén elért eredményeikről.
A legjobb dashboardok versenye
A konferencia záró eseményeként kerül sor a dashboard pályázatra érkezett legjobb alkotásokat felvonultató döntőre.
A verseny során a résztvevők egy előre kiadott, a KSH által biztosított adathalmazból készítenek tetszés szerinti eszközzel egy dashboardot, amit néhány percben aztán be is mutatnak a közönségnek, amely aztán szavazással választja ki a legjobbnak tartott pályaművet. A tavalyi évben a Liszt Ferenc repülőtér forgalmának, idén pedig a hazai gépjármű állomány alakulásának adatait kellett a pályázóknak feldolgozni.