A NASA és a General Motors olyan robotkesztyűt fejlesztett ki gyári munkásoknak, amely védi viselője kezét a sérülésektől, megnöveli fizikai erejét, és csökkenti a munkavégzés során kialakuló fáradtságot..
A RoboGlove nevű akkumulátoros hordható eszköz technológiai alapjait a Nemzetközi Űrállomáson szolgálatba állított Robonaut 2 emberszabású robot kilencéves fejlesztése teremtette meg. A GM a NASA után egy svéd orvostechnológiai céggel, a Bioservo Technologies AB-vel folytatta tovább a fejlesztői munkát, és így született meg a robotkesztyű, amelyet a GM legelőször saját gyáraiban kíván üzembe állítani.
Az érzékelőkkel és érintkezőkkel ellátott kesztyű a NASA űrtechnológiáját, a GM mérnöki szakértelmét és a Bioservo orvostechnikai tudását ötvözi, és hatalmas előrelépést jelent a mesterséges külső váz (exoskeleton) technológia terén. A tesztelése már megkezdődött a GM üzemeiben, és ezek lezárultával fogja a Biservo többféle méretben legyártani a piaci terméket, amelyet más cégek is megvásárolhatnak.