A mesterséges intelligencia (AI) térhódítása feltartóztathatatlan. Nem csak mobilokban, autókban találkozhatunk vele egyre sűrűbben, de a fejlesztők is jó hasznát veszi. Az MIT most egy olyan rendszert dolgozott ki, amely programokat javít.
A Prophetnek, vagyis Prófétának elkeresztelt rendszer tízszer több hibát korrigál, mint elődei. Öntanuló, vagyis a meglévő nyílt forráskódú javítások áttanulmányozása alapján építi fel tudásbázisát. A GitHub online programkönyvtárán tesztelték, ahol nyolc népszerű nyílt forráskódú szoftverben összesen 777 hibát javított ki: ott, ahol más javító algoritmusok 1-2 hibát fedeztek fel, ő 15-18-at is kiszúrt.
A korábbi hibajavító algoritmusok a hibás kódok szisztematikus módosításán alapultak, ez azonban sok időt vett igénybe. Az új rendszer is használja ezt a módszert, de előbb rangsorolja a lehetséges javításokat, és a legígéretesebbtől halad lefelé, amivel rengeteg tesztelési időt takarít meg.
A Prophet képességei önmagában is izgalmasak, de még lenyűgözőbb a távlat, amit megnyit, mert bebizonyítja, hogy a programok saját magukat és egymást is ki tudják javítani!