A konzorciumi formában működő programban magyar partnerként a Budapesti Szociális Forrásközpont vesz részt, amelynek tevékenységi területe a szociális szakma hivatásos képviselőinek támogatása, szolgáltatások nyújtása helyi önkormányzatoknak, civil szervezeteknek és szociális magánvállalkozásoknak.
Európában mintegy 80 millió fogyatékos ember él. A projekt azon alapul, hogy az internet és a közösségi médiák robbanásszerű fejlődése új lehetőséget jelent a tanácsadásban és az információáramlásban. A WEB 2.0 SEE olyan képzési és munkaerő-piaci információs oldal, melyet fogyatékosok bevonásával fejlesztettek ki az említett négy országból részt vevő partnerek. A honlap készítői egyebek közt arra vállalkoztak, hogy összegyűjtik a megváltozott munkaképességűeknek szóló munkaközvetítő és tanácsadó irodák - egyébként sok internetes helyen szétszórtan, nehezen áttekinthető módon fellelhető - ajánlatait.
Göncz Kinga szocialista EP-képviselő a projektet ismertetve elmondta, hogy a tájékoztató weboldal a vakok és gyengénlátók számára hangzó információt is tartalmaz, a siketeket és nagyothallókat pedig jelnyelvi kiegészítő szolgáltatás segíti. Az értelmi fogyatékosoknak a megértést könnyítő, egyszerűsített nyelvezetű ismertetések is elérhetők. A képzési és foglalkoztatási lehetőségek bemutatásán túlmenően az internetes platform a fogyatékosok számára közösségi médiaként is funkcionál.
Mint arról Göncz Kinga az MTI-t tájékoztatta, az Európai Bizottság illetékesei kilátásba helyezték, hogy a projektet - amelyhez az elmúlt két évben az élethosszig tartó tanulás uniós stratégiájának keretéből adtak anyagi támogatást - a bevált, jó gyakorlatok közt tartják számon, és a jövőre kezdődő új középtávú pénzügyi ciklusban is segíteni kívánják.