A Facebook egyértelműen kinyilvánította, hogy a 2020-as választási kampány hajrájában sem fogja ellenőrizni a hamis vagy félrevezető politikai információkat.
2017-ben a közösségi hálózat dokumentumot adott ki, amelyben elismerte felelősségét a 2016-os választások előtt megjelent álhírek terjesztéséért, és a Twitterrel valamint a Google-lal együtt megígérte, hogy a jövőben változtat ezen a gyakorlaton.
A napokban viszont a Joe Biden szenátor kampánystábjától érkező megkeresésre válaszul, amely a félreinformálás megszüntetésére kérte a közösségi hálózatot, a cég azt felelte, hogy Trump elnök rendelete megköti a kezét. A Facebook bejelentése egy nappal követte a Twitter azon lépését, amellyel sok ezer olyan fiókot törölt, amely az állami félreinformáló kampányokhoz kötődött.
Biden stábja szerint a fenyegető viselkedés és a hazugságok terjesztésének tilalma a választások minden résztvevőjére, így a regnáló elnökre is vonatkozik, és azt kérték, hogy a választás előtt két héttel minden politikai hirdetést vessenek alá szigorú ellenőrzésnek.
A Facebook ezt most megtagadta, és arra az elnöki rendeletre hivatkozott, amely "Tisztességes Kommunikációs Törvény (Communications Decency Act) 230-as cikkelyének felülvizsgálatához kapcsolódva a moderáció terén bekorlátozza a közösségi hálózatok játékterét.
Elemzők szerint a közlemény azt jelenti, hogy a közösségi hálózat bedobta a törölközőt az álhírek elleni harcban. A Facebook hozzájárult a 2016-os választások befolyásolásához, és a jelek szerint semmit se akar tenni azért, hogy ez idén ne ismétlődjön meg.