A Bosch bejelentette a TSI Semiconductor felvásárlását, amely a kaliforniai Roseville-ben ASIC-öntödét üzemeltet. A pénzügyi feltételeket nem hozták nyilvánosságra. A TSI elsősorban nagy mennyiségű chipet fejleszt és gyárt 200 milliméteres szilíciumszeleteken a mobilitási, távközlési, energia- és élettudományi iparágakban való felhasználásra.
A Bosch közölte, hogy több mint 1,5 milliárd dollárt kíván befektetni a roseville-i telephelyen, és a TSI Semiconductors gyártóüzemeit a legkorszerűbb eljárásokra kívánja átállítani. Az első chipeket 2026-tól kezdődően 200 milliméteres, az innovatív szilíciumkarbid (SiC) anyagon alapuló ostyákon fogják gyártani. A SiC chipek különösen az elektromos autók számára jelentősek.
"A TSI Semiconductors felvásárlásával egy fontos értékesítési piacon építjük ki a SiC chipek gyártási kapacitását, miközben globálisan is növeljük a félvezetőgyártásunkat. A Roseville-ben meglévő tisztaszobás létesítmények és a szakértő személyzet lehetővé teszi számunkra, hogy még nagyobb léptékben gyártsunk SiC chipeket az elektromobilitáshoz" - mondta Dr. Stefan Hartung, a Bosch igazgatótanácsának elnöke a Converge Digest szerint.
Az elektromos járművek átlagosan több chipet használnak, mint benzinüzemű társaik, és a ma piacra kerülő új elektromos járművek többsége fejlett vezetőtámogató rendszereket és csúcstechnológiás infotainment rendszereket ígér. Ennek eredményeképpen 2021-ben egy átlagos autóban körülbelül 2021-ben egy átlagos autóban körülbelül 1200 chip volt, ami kétszerese a 2010-es számnak, és ez biztosan növekedni fog.
A SiC-k, amelyeket a Bosch új gyárában fognak gyártani, az autógyártók körében is forró árucikknek számítanak. A vállalat szerint a SiC-k piaca évente átlagosan 30%-kal nőtt, részben azért, mert nagyobb hatótávolságot és hatékonyabb feltöltést kínálnak az elektromos autók számára. Emellett akár 50 százalékkal kevesebb energiát veszítenek, hosszabb élettartamúak és kevesebb karbantartást igényelnek. A Bosch várakozásai szerint 2025-re átlagosan 25 chipjét építik be minden új járműbe - írja a TechCrunch.