Az akkor még Logitech International nevű, 400 millió amerikai dollár értékű svájci cég 25 millió amerikai dolláros készpénztranzakció keretében vásárolta meg a Connectix hardver üzletágát és ezzel elindította a sikeres, azóta is létező QuickCam webkamera termékcsaládját. Talán sokan nem is tudják, hogy a QuickCam márkanév eredetileg a Connectix-é volt, mely az első webkameráját 1994-ben dobta piacra Apple Macintoshoz.
Az egymilliomodik webkamerát 1998-ban szállította le a cég, ugyanabban az évben, amikor a Logitech megvásárolta a kamera üzletágat és vele a VideoPhone videókonferencia szoftvert, amihez a Connectix eredetileg az Invision Systems bekebelezésével jutott még 1995-ben. 1998-ban a Logitechnek már megvolt a saját webkamera termékcsaládja, de sikerrel integrálta a Connectix termékeit és vele a QuickCam nevet a saját kínálatába. A Logitechnél ráéreztek arra, hogy mekkora üzletet jelentenek a webkamerák a Connectix pedig - talán azért, hogy tisztítsa a profilját, talán másért - örömmel adott túl az üzletágon.
Hogy az idő végül kit igazolt? Nos, akkoriban - 1998 - mutatták be az első USB-s webkamerát az első generációs iMac-hez és nem sokkal később a PC-n is megkezdte ez a periféria csatoló a hódító útját. A QuickCam nevű termékek pedig mind a mai napig megtalálhatóak a Logitech kínálatában. A tranzakció után a Connectix a szoftver termékeire koncentrált, a RAM Doubler-re, a Virtual PC-re. Ez utóbbi neve ismerősen csenghet, csak a redmondi szoftveróriással összefüggésben. Nem véletlen, hogy a Microsoft 2003-ban felvásárolta a céget, megszerezve sikeres virtualizációs megoldásukat, a Virtual PC-t.