A Microsoft 2030-ra szeretné elérni a teljes karbonsemlegességet, 2050-re pedig több széndioxidot készül kivonni, mint amennyit 1975-ös alapítása óta a légkörbe eregetett, derült ki a cég most nyilvánosságra hozott környezetvédelmi terveiből. A high-tech óriás az évtized közepére száz százalékig megújuló energiaforrásokból akarja fedezni az adatközpontjai mindennapos működéséhez szükséges energiát, az adatmentés energiáját szolgáltató generátorokat pedig dízelolaj helyett 2030-ra hidrogénre állítja át.
A kibocsátás csökkentése mellett a cég a légkör tisztításában is belefog, és még idén egymillió tonna karbont távolít el környezetkímélő technológiával. Végül lépéseket tett egy Transform to Net Zero nevű koalíció létrehozására, amely az iparág nagyágyúit tömörítené a zéró kibocsátás elérése érdekében, és egy olyan fenntarthatósági kalkulátor privát betekintő változatát is bejelentette, amellyel a cég felhőszolgáltatásának fogyasztói ellenőrizhetik felhőhasználatuk karbonkibocsátását.
Nem a Microsoft az egyetlen technológiai óriás, amely a tisztább jövőért harcol. Az Apple szintén most tárta a világ elé környezetvédelmi terveit, és bejelentette, hogy 2030-ra teljes beszállítói láncát és összes termékét ugyancsak karbonsemlegessé kívánja tenni. Ennek érdekében nagy súlyt fektet az anyagok újrafelhasználására, valamint a megújuló energiák használatára, és partnereit is ugyanerre serkenti. Februárban egyébként az Amazon vezére, Jeff Bezos jelentette be, hogy tízmilliárd dolláros alapot hoz létre a klímaváltozás elleni harc támogatására.