Míg az Apple App Store alig kap némi ráncfelvarrást az iOS éves frissítésekor, addig a Google Play Store folyamatos fejlesztés tárgyát képező funkciói próbára teszik a vásárlókat. Emlékeztet az alkalmazásbolt ebben a tekintetben a Google sok más szolgáltatására és magára az Android platformra is - ha az ember időt és fáradságot nem kímélve utánajár a dolognak, akkor elég nagy mértékű ellenőrzést gyakorolhat az appok és más tartalmak letöltése, frissítése felett, de menet közben azért bukkanókkal és zsákutcákkal is számolnia kell.
Íme tíz tanács nehezen előbányászható, vagy szem előtt levő, mégis megbúvó funkciókhoz és beállításokhoz, amelyekkel elkerülheti, hogy elefánttá vagy egyenesen áldozattá váljon az internet óriásának alkalmazásboltjában.
Vonja ellenőrzése alá az appok frissítését - Viszonylag könnyű megtalálni az összes alkalmazás automatikus vagy kézi frissítéséhez választható opciókat a Play Store Beállításaiban, azonban ezt a folyamatot testre szabhatja. Minden app oldalán ugyanis egyenként magadható, hogy az alkalmazás automatikusan vagy manuálisan frissíthető. Utóbbit célszerű olyan appoknál választani, amelyeknél a frissítés előtt szeretne tájékozódni a várható változtatásokról.
A kommentek számítanak - Sok fejlesztő azért kedveli az Androidot, mert ezen a platformon válaszolni tud a felhasználók észrevételeire. Ha a Play Store-ban közzétett appjukat valaki lehúzza, ténylegesen utána tudnak járni a dolognak, és ha megalapozott a bírálat, orvosolják a problémát. Érdemes ezért konstruktív kommenteket posztolni a Google boltjában, mert jó az esély arra, hogy a fejlesztők mindenki számára jobbá teszik az érintett alkalmazást.
Adja meg, hogy a letöltött app nyitó képernyőre kerül vagy sem - Alapértelmezésben ugyanis oda kerül, de ha takarékoskodni akar ezzel a felülettel, akkor ezt kikapcsolhatja a Google Play alkalmazás Beállításaiban. Az appok ezt követően is a szokásos módon töltődnek le, és később igény szerint a nyitó képernyőre is kitűzhetők.
Regisztráljon előre a kibocsátás előtt álló, új appokra - PC- és konzoljátékok esetében ez gyakran előre történő vásárlást is jelent, de a Google Play Store-ban szerencsére ez másképp működik. Ha előre regisztrált, csupán egy értesítést kap a kiszemelt app megjelenéséről, így eldöntheti, hogy azt végül letölti és fizet érte, vagy sem.
Szülői felügyelet beállítása - Mindenki hallott vagy olvasott már rémtörténeteket gyerekekről, akik a játékalkalmazásokból indított vásárlásokkal hatalmas kiadásokba kergették szüleiket. A Google Play Store-ban ennek elejét veheti, ha a Beállítások között megkeresi a Felhasználói, majd azokon belül a Szülői felügyelet opcióit. Itt értékelési szintjük alapján korlátozás alá vonhatja a játékprogramokat, vagy jelszóhasználatot írhat elő minden egyes vásárlás engedélyezéséhez.
Kérje vissza pénzét - Az App Store-ral ellentétben a Google Play boltjában az ember visszakaphatja a pénzét, ha elégedetlen a letöltött alkalmazással. Elegendő ehhez, ha a letöltést követő két órán belül visszalátogat a Play Store-ba, megkeresi az adott appot, és a zöld színű Visszatérítés gombra kattint.
Tegyen különbséget hirdetés és keresési találat között - A Google hirdetésekből él, ezért nem meglepő, hogy azok a boltban is felbukkannak. Hasonlóan a Google keresőjében megjelenő találatokhoz, a Play Store-ban is azoknak az appjai kerülnek a lista élére, akik fizettek a különleges bánásmódért, ezért Hirdetés címke jelöli őket. Nem feltétlenül rossz dolog ez, a fejlesztők érvényesülését és hasznos alkalmazások megismerését is segítheti, de nem árt tisztában lenni a háttérrel, ha nem akarunk tévedésből hirdetésre kattintani.
Értékeljen a jobb javaslatokért cserébe - A Play Store az előzmények alapján ajánl újabb appokat a felhasználóknak. Értékelje csillagokkal a tartalmat, amelyet kipróbált, és a javaslatok között máris sokkal több olyan alkalmazást talál majd, amely jó eséllyel szintén megnyeri tetszését. Az értékeléssel egyébként másoknak is segít a keresett tartalom megtalálásában.
Tartsa szemét az ajándékokon - A Google gyakran akciózik ingyenessé tett tartalmakkal. Újabban hetente ingyenesen letölthető egy játék a családi tartalom választékából. Nem minden hátsó szándék nélkül teszi mindezt a cég, persze, mert abban bízik, hogy az ajándékként adott appok újabb Play Store-tartalmak iránt is felkeltik a felhasználók érdeklődését.
Készítsen kívánságlistát - Könnyű átsiklani felette, pedig a kívánságlista funkció nagyon hasznos lehet. Ha például a kiválasztott alkalmazás nagy méretű, akkor hozzáadhatja a kívánságlistához, és a letöltést később, otthon indíthatja el, amikor már wifi hálózatra csatlakozik. Az appok oldalain látható Könyvjelző ikonra kattintva minden tartalom könnyen hozzáadható a kívánságlistához, amely a jobb oldali előcsúszó menüben látható.