Hirdetés
. Hirdetés

Moszkva betiltja a Vibert

|

Az üzenetküldő szolgáltatás megsértette a terrorizmus elleni törvényeket, és a csalók könnyen visszaélhetnek ezzel.

Hirdetés

Az orosz hírközlési felügyelet, a Roszkomnadzor (RKN) blokkolta a hozzáférést a népszerű Viber azonnali üzenetküldő szolgáltatáshoz, arra hivatkozva, hogy többször is elmulasztották eltávolítani a problémás tartalmakat.

Az üzenetküldőnek napi 17 millió egyedi felhasználója van Oroszországban a Telecom Daily technológiai hírportál szerint.

Az RKN pénteki közleményében azt írta, hogy a Viberhez való hozzáférést "korlátozták" a nemzeti törvények megsértése miatt, amelyek célja, hogy megakadályozzák a messenger használatát "terrorista és szélsőséges" bűncselekmények elkövetésére, kábítószer-kereskedelemre és "törvénytelen információk" terjesztésére.

Anton Nemkin, az Állami Duma tagja, aki a parlament információpolitikai és kommunikációs bizottságának tagja, a TASZSZ hírügynökségnek elmondta, hogy a Viber tulajdonosai nem fizették meg az 1,8 millió rubel (17 230 dollár) bírságot, és "továbbra is figyelmen kívül hagyják az orosz törvényeket". Hozzátette, hogy a Viber "nem törli az illegális információkat", beleértve az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatosakat sem.

Hirdetés

Nemkin elmondta, hogy a messenger népszerű a csalók körében, akik az idősebb embereket célozzák meg. Azt állította, hogy "külföldi hírszerző szolgálatok" a Vibert potenciális kémek toborzására használhatják.

Elina Szidorenko, aki a "Bely Internet" (Fehér Internet) online biztonsági civil szervezetet vezeti és az elnöki emberi jogi tanács tagja, a Komszomolszkaja Pravda című újságnak elmondta, hogy az oroszok 5 milliárd rubelt (47,8 millió dollárt) veszítettek a Viber csalók miatt. "A Viber nem védte meg a felhasználóit, nem akart együttműködni a hatóságokkal sem" - mondta.

Moszkva az elmúlt években keményen fellépett a közösségi médiaplatformok ellen, a nemzeti törvények folyamatos megsértésére hivatkozva, mivel illegális tartalmakat, például dezinformációt, gyűlöletbeszédet és "szélsőséges" tevékenységek népszerűsítését fogadják.

A hatóságok 2022-ben betiltották az X (korábban Twitter) elérését, valamnt a Facebook és az Instagram anyavállalatát, a Metát "szélsőséges szervezetnek" minősítették, mert megtagadta a problémás tartalmak eltávolítását.

A Vibert 2010-ben alapította Igor Magazinnik, aki 16 évesen vándorolt ki Oroszországból Izraelbe, és Talmon Marco izraeli-amerikai vállalkozó. A vállalatot 2014-ben a Rakuten japán technológiai óriásvállalat vásárolta meg.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.