Hirdetés
. Hirdetés

Microsoft-szoftverek: újabb forduló

|

A Fővárosi Bíróság hétfőn tárgyalja a KSZF 25 milliárdos, a GVH szerint versenykorlátozó közbeszerzését.

Hirdetés

A Központi Szolgáltató Főigazgatóság kiírását három magyar cég támadta meg a Közbeszerzési Döntőbizottságnál. Az Open SKM, az ULX és a Multiráció szerint a kiírt pályázatban az állt, hogy a nyertesnek Microsoft, illetve vele egyenértékű szoftverterméket kell szállítania - azaz a kiírás megnevezett egy céget, így az versenyelőnyhöz jutott. A Közbeszerzési Döntőbizottság mint elsőfokú hatóság a kifogást elutasította, ezt azonban megtámadta a bíróságon Morvayné Vígh Katalin, a Gazdasági Versenyhivatal képviselője a Közbeszerzések Tanácsában.

A tendert négyéves időszakra írta ki a KSZF: ezalatt a központi közbeszerzésben érintett szervezetek elviekben 25 milliárd forintért szerezhetnek be szoftvereket, ám mivel keretösszegről van szó, elképzelhető, hogy ennél csak jóval kevesebbet fordítanak programok vásárlására. Az idei első negyedévben kiírt központi közbeszerzési pályázatot négy olyan konzorcium nyerte el, amelynek tagjai a Microsoft partnerei és viszonteladói. A konzorciumokat - a szoftverbeszerzési feltételektől függően különböző összeállításban - az Aquis, a HP, az Atigris, az Albacomp, az M&S, a Humansoft, a WSH, az EuroOne, a Delta, a VTSOFT, a KFKI, a Getronics, a Rufusz Kft., a Rufusz Computer Informatikai Zrt., a Synergon, a Systrend, az Aloha, a Nádor, a Noreg, a Racionet, a Trendex, a Grepton és a Montana hozta létre.

A Microsoft közölte: általános gyakorlat, hogy a közbeszerzési kiírásokban a közérthetőség kedvéért nevesítik a nagy számban felhasznált, benchmarkként működő termék vagy vállalat nevét. Álláspontjuk szerint technológiájukat nem kényszerítik rá senkire, és arra is több példa akad, hogy a felhasználók szabad szoftverről visszatérnek más megoldásokra. A Microsoft egyébként a perben és a pályázatban csak áttételesen érintett, hiszen nem a magyar leányvállalata indult a tenderen, hanem a partnerei által létrehozott konzorciumok. A Microsoft Magyarországon közvetlenül nem értékesíti termékeit sem a kormányzatnak, sem az üzleti szférának, sem pedig a lakosságnak, és a per sem a konzorciumok, hanem a közbeszerzési döntés ellen indult.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.