A félvezetőgyárak építésének, fenntartásának és folyamatos szükségszerű fejlesztésének költsége egyre vonzóbbá teszi a félvezetőkkel foglalkozó cégek számára azt az üzleti modellt, hogy termékeiket olyan szerződéses gyártókkal készíttessék el, mint a TSMC, Chartered, vagy az UMC. Így a cégek óriási pénzeket spórolhatnak azon, hogy a gyárak fenntartása nem rájuk hárul, viszont ennek kapcsán felfutóban van egy hamisított chipekkel foglalkozó feketepiac. Jelenleg a kihelyezett gyártásban rejlő veszélyek attól, hogy a munkások zsebre vágnak a sorról lekerülő termékek közül x darabot minden műszakban és azt valamilyen közvetítő segítségével értékesítik, egészen addig terjednek, hogy az ügyfél maszkjai "valahogy" átkerülnek máshová, ahol azok segítségével készülnek hamisított termékek.
A University of Michigan és a Rice University szakemberei megoldást javasolnak a probléma orvoslására. Egy beépíthető hardveres "zárat" építenének minden chipbe, melyet csak a szellemi tulajdon birtokosa tudna "kinyitni". Az EPIC (End Piracy of Integrated Circuits) technika egy nyilvános kulcsú kriptográfiai rendszer, mely a megszokott módon működik. A szellemi tulajdon birtokosa két mesterkulcsot generál, egy nyilvánosat és egy magánkulcsot. Természetesen minden chipnek tartalmaznia kell egy véletlenszám-generátort és támogatást a nyilvános kulcsú kriptográfiához, valamint a publikus mesterkulcsot is.
A mellékelt ábra elmagyarázza az EPIC felépítését és nem kevesebbet állít, minthogy az EPIC-et úgy lehet integrálni már meglévő chipekbe, hogy ne kelljen drámaian megváltoztatni azok terveit.
Mindazonáltal az EPIC nem egy leküzdhetetlen védelem és ha valaki magát az integrált áramkör terveit akarja ellopni és a saját termékében felhasználni, akkor némi mérnöki munka árán éppúgy kiemelheti a tervből, mint ahogy az eredeti termék gyártója integrálta azt oda, de a fentebb vázolt egyszerű lopásoktól és hamisításoktól mindenképp véd.
Hogy a tervek lopása és a hamisított alkatrészek gyártása milyen súlyú probléma lehet, azt jól érzékelteti az a 2006 májusi botrány, melyről anak idején mi is tudósítottunk.