Az ország 110 településén több mint négyezer általános iskolást mentorál 21 hazai egyetem ezer hallgatója a Tanítsunk Magyarországért Program keretében.
A Debreceni Egyetemnek (DE) több mint száz mentora foglalkozik csaknem félezer, kistelepülésen élő általános iskolással, segítve őket, hogy nagyobb eséllyel tanulhassanak tovább középiskolában vagy szakképző intézményben.
A programot azért indították, hogy csökkentsék a különbséget a kistelepüléseken, illetve a nagyobb városokban élő diákok továbbtanulási esélyei között. A falvakban élő, onnan sokszor 14 éves korukig ki sem mozduló, majd középiskolába kerülő diákok között jóval nagyobb a lemorzsolódás, mint a nagyobb településeken, városokban felnövő társaik között.
A Tanítsunk Magyarországért Program az egyetemista mentorok segítségével támogatja a hátrányos helyzetben lévő vidéki, hatodik, hetedik, nyolcadik osztályos általános iskolásokat, hogy eligazodjanak a továbbtanulási és a munkalehetőségek között, miközben a kikapcsolódásukat szolgáló programokat is szerveznek számukra.
A Debreceni Szakképzési Centrum és a Tanítsunk Magyarországért Alapítvány vezetői együttműködési megállapodást írtak alá arról is, hogy a központ a nyári szünetben táborokat szervez a programban részt vevő diákoknak.
Ennek keretében három bentlakásos tábort szerveznek a nyáron 25-25 résztvevővel. A diákok megismerkedhetnek a szakképzési lehetőségekkel, ellátogatnak termelő üzemekbe, és szabadidős programokon is részt vesznek majd.
A városi munkaerő utánpótlása szempontjából is kiemelkedően fontos a program.