Így fokozza a tévézés élményét egy hangprojektor

|

A tévék esetében jellemzően a látvány kerül előtérbe, nem pedig a hangzás, de könnyen fokozhatod az élményt egy hangprojektorral.

Sokan gondolhatják, hogy csupán két véglet lehetséges: vagy beérjük a televíziók beépített, gyakran nem kifogástalan minőségű hangszóróival, vagy az egész nappalit úgy alakítjuk ki, hogy az 5.1-es, netán 7.1-es hangrendszer tökéletesen elhelyezhető legyen, és teljes mértékben beszippanthasson minket a filmek, sorozatok, műsorok világa. 

Elegánsabb megoldás a hangprojektorok használata: a kevés helyet foglaló, egyszerű dizájnú, így szinte bármilyen nappaliban jól mutató kiegészítő eszközökkel anélkül fokozhatjuk az élményt, hogy minden bútort át kellene mozgatnunk, és még csak óriási költségekbe sem kell vernünk magunkat.

Miért jó nekem egy hangprojektor?

A hangprojektorok (avagy soundbarok) többféleképp tehetik élvezetesebbé mindennapjainkat. Mint említettük, elsődlegesen abban segíthetnek, hogy a gyenge hangzású tévéket kiegészítsék, és ne csak a gyönyörű látványt élvezhessük, amit a kijelzők adnak, de hallhassuk azt is, milyen remek munkát végeztek a hangokért és zenékért felelős szakemberek. Könnyebb elhelyezni a soundbarokat, mint a méretes hangszórókat, a beüzemelésük sem igényel szakértelmet, és nagy előny, hogy nem futnak a lakásban mindenfelé vezetékek. Emellett nem csak tévéhez csatlakoztathatjuk őket, hanem bluetoothon vagy Wi-Fin keresztül más eszközeinket is párosíthatjuk, így zenét is hallgathatunk könnyedén.

Milyet válasszak?

Persze a hangprojektorok választéka is a megfizethetőtől a luxusig terjed. Vannak kisebb, 2.1-es rendszerek, és nagyobbak is, amikbe 5 hangszórót és egy mélnyomót építettek, mi több, az 5.1.2-esek kihasználják, hogy a falakról visszaverődik a hang, így olyan, mintha oldalon és a plafonon is lennének hangszórók. Minél nagyobbat veszünk, annál részletesebb lesz a hangzás, de érdemes mérlegelni azt is, mekkora a tévénk alatti hely.

A CEC, illetve a Dolby Atmos és DTS:X támogatás szintén szuper dolgok: előbbinek köszönhetően egy távirányítóval irányíthatjuk a tévét és a hangprojektort is, utóbbi pedig a támogatott tartalmak esetén jobb hangzást biztosít, mint más megoldások. Vannak, amik beépített Alexa-támogatással rendelkeznek, és így okos hangszóróként is használhatók.

A soundbarokat további külső hangszórókkal és mélynomókkal is kiegészíthetjük, de már akkor is érezhető lesz az előrelépés, ha csak az alap eszközzel bővítjük otthoni szórakoztató központunkat. Sok modellhez eleve jár mélynyomó, ha belefér a keretbe, ne mondjunk nemet rá.

Már az olcsóbb, 30-40 ezer forint körüli áron kapható eszközök is felülmúlják a legtöbb tévé hangzását, de ha nem sajnáljuk rá a pénzt, elképesztő élményben lehet részünk. Nézz szét az eMAG.hu házimozi és audió rendszereinek választékában, ahol az egyes termékekről további infókat találhatsz, és így tudatosabban hozhatsz döntést!

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.