SmartBunker és SmartShelter márkanéven debütáltak a Schneider mikroadatközpont megoldásai, amelyek egyetlen keretbe integrálva tartalmazzák a szünetmentes áramforrást (UPS-t), a hűtést, a felügyeleti (DCIM) szoftvert, valamint az energia elosztására, a környezet monitorozására és az infrastruktúra védelmére szolgáló komponenseket.
Az előre integrált és tesztelt mikroadatközpont megoldások mindegyike robusztus kialakítású, és több - bizonyos keretek között testre szabható - változatban rendelhető, annak függvényében, hogy a felhasználó szerverszobában, irodai vagy ipari környezetben kívánja azt telepíteni.
Szintén ipari környezetbe telepíthető a Schneider hamarosan megjelenő Gutor PXC szünetmentes áramforrása, amelyet a gyártó extrém körülmények közötti működésre készített fel, így például az olaj- és gázkitermelés, valamint a tengeri szállítmányozás területén is telepíthető lesz. Korábban a hasonló területeken tevékenykedő vállalatoknak egyedi megoldásokat kellett kialakítaniuk informatikai környezetük védelmére, ezért a szabványos Gutor PXC-vel jelentősen csökkenthetik a bevezetés átfutási idejét és költségeit a Schneider szerint.
Új generációs, digitális képességekkel ruházta fel a Schneider hagyományos termékvonalait is. A Masterpact MTZ kapcsolóberendezés és a Easergy P5 sorkapocs egyaránt fokozott védelmet ad a dolgok internetére csatlakozó infrastruktúrákat fenyegető kibertámadásokkal szemben, távolról, okostelefonon futó alkalmazásból is monitorozható és helyreállítható, még áramkimaradás esetén is. Az eszközök a fenntarthatóság jegyében digitálisan modulárisak, és működés közben frissíthetők.
A Masterpact MTZ emellett IEC 61557-12 szabványú, Class 1 fogyasztásmérőt is tartalmaz, így pontos elemzésre és optimalizálásra épülő, ISO 50001 és IEC 60364-8 szabványoknak megfelelő energiamenedzsment alapja lehet.
Ezeket az eszközöket a Schneider a meglévő, statikus és erősen központosított infrastruktúrákat kiváltó rugalmas, elosztott, megannyi autonóm, egymással összekapcsolt komponensből felépülő, új generációs, intelligens energiahálózatokba szánja, amelyekben a szél- és napenergiát hasznosító fogyasztók maguk is energiát termelnek és adnak vissza a szolgáltatóknak.