SUSE Enterprise Storage 6: miénk itt a tár!

|

A szoftveresen vezérelt tárolási megoldás legújabb kiadása támogatja a konténerizált és felhőalapú szolgáltatások használatát, így gyorsabb elérést biztosít az adatokhoz, ezzel is segítve a vállalatokat a hatékonyabb működésben.

Elérhetővé vált a SUSE Enterprise Storage 6. A szoftveresen vezérelt tárolási megoldás használatával a vállalatok általánosan elérhető szerverekre és lemezmeghajtókra alapozva építhetnek ki és működtethetnek megfizethető tárolási rendszert. Az új, konténerizált és felhőalapú szolgáltatásokat is támogató funkciók segítik a szervezeteket abban, hogy zökkenőmentesen alkalmazkodjanak a változó üzleti igényekhez, miközben informatikai működési költségeiket is csökkenthetik.

Az IDC információi szerint a világszerte tárolt adatok mennyisége tavaly meghaladta a 33 zettabyte-ot, és várhatóan 61 százalékos éves növekedési ráta mellett 2025-ig a 175 zettabyte-ot is eléri. (Összehasonlításképp: az összes amerikai tudományos kutatókönyvtár tartalma körülbelül két petabyte-ot tesz ki, vagyis a jelenlegi adattömeg 16,5 millió könyvtárkomplexumnak felel meg.) A hagyományos adattárolási rendszerek nem képesek lépést tartani ezzel a bővüléssel, ezért a szervezeteknek módosítaniuk kell tárolási stratégiáikon és infrastruktúráikon.

 

A SUSE szakértői szerint a szoftveresen vezérelt tárolási megoldások képesek orvosolni a problémát, mivel elkülönítik a tároláskezelést és tárolásvirtualizációt a fizikai hardvertől. Ezáltal lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy alacsony költségek mellett építsenek ki és üzemeltessenek tárolási rendszert általánosan elérhető szerverek és lemezmeghajtók használatával. 

A SUSE szoftveresen vezérelt tárolási megoldása, a SUSE Enterprise Storage a Ceph technológián alapul, vállalati felhasználásra szánt funkciókkal és professzionális támogatással kiegészítve a nyílt forráskódú eszközt. A jól skálázható termék magas rendelkezésre állást, valamint önjavító és önkezelő képességeket kínál, és hatékonyan segíti a szervezeteket a tárolás optimalizálásában. A Maine-i Egyetem kutatói például tízszeres teljesítménynövekedést tapasztaltak, miután bevezették a SUSE megoldását a nagy teljesítményű számítástechnikát (HPC) és óriási mennyiségű információ feldolgozását igénylő kutatási projektek támogatására. Ezeknek az előnyöknek köszönhető, hogy a SUSE Enterprise Storage több kategóriában is kiváló minősítést kapott a Gartner legfrissebb, objektumtárolási megoldásokat elemző körképében. 

Az új SUSE Enterprise Storage lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy könnyebben hozzáférjenek a különféle típusú adatokhoz, és gyorsabban kinyerjék belőlük a szükséges információkat a legmodernebb kereső és elemző eszközök segítségével. A megoldás számos területen képes optimalizálni a tárolást, beleértve a tömeges adatmennyiség megőrzését, a megfelelőségi követelmények miatt szükséges archiválást, a katasztrófa utáni helyreállítást, a big data alkalmazások és nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) felhasználáshoz szükséges információk mentését, illetve a felhőalapú tárolást és virtuális gépek tárolási igényeit. 

A legfrissebb verzió, a SUSE Enterprise Storage 6 a Ceph Nautilus kiadására épül, és olyan új funkciókat biztosít, amelyek támogatják a konténerizált, illetve a felhőben futó szolgáltatásokat. Ezenfelül továbbfejlesztett integrációt kínál a nyilvános felhőmegoldásokkal, mivel képes szinkronizálni az objektumadatokat a SUSE Enterprise Storage fürtről a külső nyilvános felhőbe az S3 interfészen keresztül. 

A termék a tárolás optimalizálásával is hozzájárul a költségek csökkentéséhez, mivel automatikusan képes mozgatni az adatokat az egyes tárolási szintek között attól függően, milyen gyakran használják azokat. A kritikus fontosságú adatok így azonnal előhívhatók a gyorsabb és egyúttal drágább meghajtókról, míg a ritkábban használt fájlok, például biztonsági mentések és archívumok a lassúbb és olcsóbb tárterületen kapnak helyet.

 

SUSE 

A SUSE a vállalati felhasználásra szánt, nyílt forráskódú megoldások szakértője. A legnagyobb iparági szereplőkkel együttműködve folyamatosan dolgozik a legfontosabb nyílt forráskódú projektek továbbfejlesztésén és vállalati szintű támogatásán, beleértve a Linux operációs rendszert, az OpenStack felhő-infrastruktúrát és a Ceph szoftveresen vezérelt tárolási platformot. 

 

Professzionális szoftvereket és szolgáltatásokat kínál a fizikai, virtuális és felhőalapú környezetekben egyaránt, legyen szó szerverekről, desktop oldali igényekről, felügyeletről, tárolásról, konténerek használatáról vagy nagy rendelkezésre állás biztosításáról.

 

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.