Pont rendszerház Kft.
Webcím: www.pontsystems.eu
E-mail cím: info@pontsystems.eu
Bemutatkozás:
Filozófiánk
Cégünk küldetése, hogy megrendelőinknél segítsük munkatársaik és a különböző informatikai rendszerek együttműködését, gördülékenyebbé tegyük a mindennapi munkát, kommunikációt. Célunk, hogy az emberek és a szoftverek ne különálló pontok legyenek, hanem egységes rendszerként szolgálják a cég érdekeit.
Üzleti folyamatokat készítünk és valósítunk meg, megtervezzük és elkészítjük azokat az informatikai megoldásokat, amelyek segítségével az üzlet hatékonyabb és gördülékenyebb lesz. Informatikai szakszóval ez a BPM (Business Process Management) és a workflow management, azaz munkafolyamat irányítás.
Megoldásainkban rugalmasan illeszkedünk megrendelőink igényeihez, nem erőltetjük valamelyik gyártó termékét, hanem a legmegfelelőbb és a leginkább költséghatékony megoldást keressük. Alkalmazásaink, fejlesztéseink a cégek mindennapi életének kritikus pontjaira fókuszálnak, bevezetésükkel javítható a munka szervezettsége, hatékonysága, végső soron a cég jövedelemtermelő képessége.
Történetünk:
A Pont Rendszerház története egy sikeres magyar vállalkozás története. A céget 1996-ban fiatal szakemberek alapították azzal a céllal, hogy a dinamikusan fejlődő hazai informatikai piacon minőségi szolgáltatásokat nyújtsanak partnereiknek. A kezdetektől fogva az alkalmazásintegrációra, a workflow és dokumentummenedzsment megoldásokra fókuszáltak. A kezdeti 3 fős magyarországi kisvállakozás mára egy regionális, több országban működő szoftverházzá nőtte ki magát. A külföldi terjeszkedést 2008 végén kezdte el Romániában, ahol egy sikeres informatikai cég megvásárlásával növelte piaci részesedését.
A Pont Rendszerház dinamikus fejlődésének kulcsa a vezetők és a szakemberek elhivatottságában, tanulni vágyásában, a lojális munkaerőben, a cég rugalmasságában és nem utolsósorban a jól megválasztott technológiában keresendő. Ehhez párosul ügyfélközpontú cégfilozófiánk, amely a megbízható és minőségi munkára épülve sikerünk alapja.
A cég dinamikus fejlődésének köszönhetően 2007-ben a Technology Fast50 versenyen Közép-Európa 30. legsikeresebb IT vállalata lett, 2008-ban pedig elnyerte az „Üzlet&Siker Minősített Vállalkozás” díját. „Büszkék vagyunk az eddig elért sikereinkre, amelyek azt bizonyítják, hogy nemzetközi mércével mérve is sikeresek vagyunk és megerősít minket abban, hogy jó úton járunk
Minőség
A Pont Rendszerház kiemelt figyelmet fordít a minőségre. Teljes tevékenységünket az ISO 9001:2000-es szabvány alapján végezzük. Szoftverfejlesztés közben támaszkodunk az általánosan elismert módszertanokra és eszközkészletekre (UML, RUPE, SIEGE, SSADM, PRINCE, PMBOK). Szakembereink közül sokan rendelkeznek valamely gyártó nemzetközi vizsgájával.
Technológiák, amikhez értünk:
JEE, Java, EJB, AJAX, Spring Framework
Workflow tervezés, BPEL
Oracle, DB2, MsSQL, Interbase, MySQL
IBM Websphere (WAS), MQ, Contant Manager
SUN Java Application Server, BEA Weblogic, Oracle IAS
Lotus Domin, Domino workflow
EMC Documentum
ASP, .NET, C#, Delphi, PHP
Alkalmazásintegráció (EAI)
Szolgáltatás Alapú Architektúra (SOA)
Amit ügyfeleinknek kínálunk:
Alkalmazásintegráció
Manapság a nagyvállalatok és a közigazgatási szervek szövevényes informatikai infrastruktúrával rendelkeznek. A bonyolult architektúra rengeteg problémát vet fel, mind az üzemeltetés, mind a fejlesztés területén. Az IT vezetők ismerik a szokásos problémát, hogy egy rendszert, például az adatbázis-kezelőt upgrade-elik, és egy másik, szinte teljesen független rendszer elromlik. Hasonló a probléma, amikor a fejlesztők egy új funkció miatt változtatják a rendszert, emiatt pedig más rendszerek romlanak el. Ilyenkor van szükség a teljes rendszer-architektúra átgondolására és egy köztes réteg kialakítására.
Az alkalmazásintegrációhoz használt szoftverek legfontosabb jellemzője:
ˇ Olyan keretrendszert ad, ami képes az informatikai infrastruktúra megalapozására
ˇ Az adatokat az alkalmazások között egyszer, pontosan, hiba nélkül adja át, még akkor is, ha például közben áramszünet vagy vonalszakadás van
ˇ Illeszkedik a modern SOA megközelításhez
ˇ Könnyen módosítható, új alkalmazások elhelyezése egyszerű benne és könnyen illeszthető a vállalati folyamatokhoz.
Workflow - BPM rendszerek
Az emberek által vezérelt üzleti folyamatot nevezik workflow-nak. Legtöbbször ezek a BPM (Business Process Management) folyamatok bizonyos pontokon emberi beavatkozást, vagy tevékenységet kívánnak - gondoljunk például egy szerződéskötési folyamatra, egy számla kifizetésének engedélyezésére, egy promóció megszervezésére, egy hitelkérelem elbírálására, esetleg egy hatósági ügyintézésére.
Ezen munkafolyamatok közös vonása, hogy a résztvevők adatlapokat töltenek ki, kiértékelik azokat, majd döntenek a folyamat további irányáról, engedélyeznek, elutasítanak, esetenként újabb információkat kérnek. E folyamatok során a résztvevőknek a legkülönfélébb rendszerekből kell adatokat kapniuk és továbbítaniuk, így ez szorosan összefügg az alkalmazás integrációjával. A BPM tulajdonképpen a meglévő rendszerekre épül, integrálja, kibővíti, szabályozza azok funkcionalitását.
Mit várhatunk el egy BPM rendszertől?
ˇ könnyen illeszthető legyen a már meglévő alkalmazások széles skálájához, illeszkedjen a szabványos informatikai megoldásokhoz
ˇ a folyamat vizuálisan tervezhető, az üzleti igényekhez illeszkedve gyorsan, könnyen módosítható legyen
ˇ vékonykliens technológiára épüljön, azaz a felhasználók felől semmilyen külön program telepítését ne igényelje
Dokumentum- és iratkezelés
A cégek többségénél rengeteg papír keletkezik, amit a vezetők szeretnének egy helyen látni és áttekinteni. Ilyen esetekben merül fel a dokumentum- és iratkezelés igénye a vállalatnál, amin mindenki azt érti, hogy a meglévő papír alapú iratokat szkenneljük be, törekedjünk a papírmentes iroda kialakítására. Valójában a cél az, hogy folyamataink közben a papírt ne mozgassunk, hiszen a számítógépen is mindent láthatunk, elolvashatunk. A dokumentum- és iratkezelés legfontosabb feladatai összefoglalva:
ˇ az iratok és dokumentumok rendszerezett, biztonságos tárolása és visszakeresése
ˇ egységes központi dokumentációs adatbázis létrehozása
ˇ a központi sablonok, például szerződésminták kezelése (pl.: a munkatársak csak jogászok által jóváhagyott szerződésmintával dolgozzanak)
ˇ a hozzáférés jogosultságának szigorú szabályozása
ˇ a kapcsolódó folyamatok szabályozása (pl.: jóváhagyás, ellenőrzés)
ˇ biztosítani kell az elektronikus dokumentumok hitelességét és az elektronikus aláírást.
Adatbányászat, üzleti intelligencia
A vállalatok, gazdálkodó szervezetek működésük közben egyre több információt halmoznak fel. Az adatok jó esetben csak néhány rendszerben keletkeznek, de a legtöbbször több különálló rendszerben. Az adatbányászat feladata, hogy megbirkózzon ezzel a nagy mennyiségű adattömeggel, és lehetővé tegye a vállalat különböző osztályain, részlegein keletkezett információk elérését, az összefüggések feltárását, elemzését. Így olyan rejtett összefüggésekre bukkanhatunk, amelyek eddig rejtve maradtak a vezetők előtt.
A vállalati integrált adattárház kialakítása lehetővé teszi az adatok, lekérdezések gyors elérését, valamint bonyolult üzleti elemzések elkészítését. Az adattárház kialakításánál és használatánál sokkal fontosabb, hogy megfelelő kérdéseket tegyünk fel. Tanácsadóink segítenek az üzleti kritikus kérdések megfogalmazásában és kiértékelésében is.
Iparági megoldások
Pénzintézeti megoldások
A pénzügyi szektorban felgyorsult a versengés az utóbbi időben. Komoly harc folyik az ügyfelek megszerzéséért, megtartásáért, ez újabb és újabb termékek bevezetését generálja, ezeket pedig hatékonyan kell követni az informatikával. Ha új piaci helyzet adódik, akkor azonnal lépni kell, egy bank sem várhat éveket – gondoljunk csak a devizahitelek gyors felfutására, vagy az elektronikus banki szolgáltatások elterjedésére. A Pont Rendszerház szakemberei már számtalan banki projektben vettek részt, komoly tapasztalattal rendelkeznek az alaprendszerekre épülő folyamatok készítésében.
Csak néhány példa azokra a folyamatokra, melyeket több banknál, eltérő technikai környezetben készítettünk el:
ˇ panaszkezelés
ˇ lakossági hitelengedélyezés, ügyintézés és a teljes folyamat követése
ˇ vállalati hiteltermékek értékesítése és engedélyezése
ˇ hitelkalkulátor, ügynöki jutalék elszámoló rendszer
ˇ különféle ügyfélfolyamatok: pl. mobilbank igénylés, bankkártya csere, számlamegszűntetés
ˇ belső szabályozások, mint például az utasítások jóváhagyása, közzététele, hatósági előírások teljesítése stb.
Kormányzati megoldások
Az Európai Unió kiemelt fejlesztési célja az elektronikus ügyintézés bevezetése, a szolgáltató állam és a szolgáltató önkormányzat kialakítása. Az elektronikus ügyintézésre a Pont Rendszerház komplett megoldást tud adni, ami magába foglalja a teljes munkafolyamatot, az irat- és dokumentumkezelést, valamint az alkalmazás integrációt. Ez tulajdonképpen egy keretrendszer, ami biztosítja a belső folyamatok működését, nyomon követi az iratok, papírok kezelését, segíti a kapcsolattartást az ügyfelekkel, akik akár az Internetes ügyfélkapun is intézhetik ügyeiket.
A Pont Rendszerház e-ügyintézés alkalmazása egy olyan keretrendszer, amiben bármilyen hivatali munka, ügyintézés lekövethető, segíti a határidők betartását, a dokumentumok előkeresését, valamint az ügyfélszolgálatok munkáját, hogy pontos és gyors felvilágosítást tudjanak adni. Ez a rendszer az alapja Kecskemét város elektronikus önkormányzati rendszerének.
Iparvállalatok, szolgáltatók
Az iparvállalatoknál, valamint a nagyobb szolgáltatóknál hatalmas igény mutatkozik belső üzleti folyamataik elektronizálására, mellyel sokkal szorosabb kapcsolatban lehetnek ügyfeleikkel és beszállítóikkal is. A gyártó vállalatok magas beruházási igényűek, általában lassabban reagálnak a piac változásaira, viszont a globális verseny fokozódásával náluk is megnőtt az igény az üzleti folyamatok tervezésére, optimalizálására. Ebben nyújtanak nélkülözhetetlen segítséget a Pont Rendszerház szakemberei:
Példák iparvállalati megoldásainkra:
ˇ promóciók engedélyezése, a szükséges gyártás és értékesítés tervezése
ˇ változáskezelés a gyártásban, gyógyszergyárak esetén a kapcsolódó törzskönyvezési feladatok előkészítése
ˇ belső információs rendszer (Intranet) kialakítása
ˇ beszerzések engedélyezése stb.
Referenciák:
Budapest Bank ( Ge Money Hungary)
Lakossági jelzálog hitelezési rendszer
Budapest Bank ( Ge Money Hungary)
Vállalati hiteltermékek kezelésének folyamata
Budapest Bank (Ge Money Hungary)
Domino workflow – J2EE migráció, optimalizálás
CIB Leasing Hungary
Workflow central, üzleti folyamatok egységes kezelése
Raiffeisen Bank Hungary
Domino Workflow és dokumentum menedzsment szaktanácsadás
Inter-Európa Bank (Intesa SanPaolo)
Lakossági hitelezés folyamata
OTP Mérleg Rt.
Iroda-automatizálás, faxszerver
DÉMÁSZ Rt.
Domino Workflow fejlesztés, optimalizáció, faxszerver
Magyar Államkincstár
Pályázati pénzek jóváhagyási folyamata
EGIS Rt
Gyógyszerhatóanyag fejlesztési workflow folyamat
Kecskemét város
Elektronikus önkormányzati rendszer kifejlesztése
Borsodchem
Lotus Domino support, workflow folyamatok fejlesztése, bevezetése
Bombardier
Lotus Domino support
Bonduelle Central Europe
Nemzetközi Lotus Domino support
General Electric
Worldwide Domino support
Danone Hungary
Business Activity Management workflow folyamatok fejlesztése
Coca-Cola Beverages Hungary
Intranet portál, beszerzés engedélyezés, Domino support
RICOH Hungary
ISO dokumentációs rendszer
Magyar Szabadalmi Hivatal
Iktatás, iroda-automatizálás
Schneider-Electric
Iroda-automatizálás
FESTO
Iktatás, faxszerver, Sales Force Automation rendszer
Lb-Knauf
Lotus domino rendszer bevezetés üzemeltetés
Estima Finance (Ge Románia)
Hitelenegedélyezési rendszer továbbfejlesztése, javítása, riportok készítése
Tracker hiteltörlesztési és adósságnyilvántartási rendszer továbbfejlesztése
Motoractive Leasing (Ge Románia)
Belső rendszerek fejlesztése, javítása