A projekt otthonukból és más helyszínekről is folyamatosan elérhetővé teszi az orvosok és az ápolószemélyzet számára a Covid19-világjárvány elleni harchoz szükséges egészségügyi nyilvántartásokat.
A villámprojekt megrendelői a Katalán Egészségügyi Intézet (ICS) és a katalán kormány Távközlési és Informatikai Központja (CTTI)1 voltak. Az első szakaszban a projekt az ICS 1200 kiemelt szakemberének távoli munkavégzését támogatta Katalónia nagyobb kórházaiban, 324 alapellátási központban és 625 orvosi rendelőben. A platformot azonnal tovább bővítették, és három hét múlva már az ICS mind a 40 000 betegellátásban dolgozó szakembere számára lehetővé tette a távoli munkavégzést. A megoldás a VMware Horizon Cloud segítségével felügyeli a virtuális asztali gépeket és az alkalmazásokat. A VMware Cloud on AWS-en keresztül a CTTI gyorsan és a korábbinál biztonságosabban helyezheti át az alkalmazásokat a központi nyilvános felhőbe, kihasználva az agilitás, a rugalmasság és a skálázhatóság terén nyíló előnyöket és a jelentős költségmegtakarítási lehetőséget.
A katalán kormány 2019 óta dolgozik a kritikus alkalmazások távhozzáférésének megteremtésén
A CTTI 2019 óta együttműködik a Fujitsuval a katalán adóhivatal munkatársai által használt távmunka-megoldás kidolgozásán. Ez a korábbi fejlesztés fontos szerepet játszott abban, hogy ilyen gyorsan sikerült lebonyolítani az egészségügyi projektet, átalakítva az adóügyi rendszert az egészségügyi szakemberek szükségletei szerint. Ennek eredményeképpen az egészségügyi felhasználók két alapvető fontosságú virtualizált rendszert érhetnek el a betegek kezeléséhez. Az első egy 22 kórház által használt szakellátást támogató alkalmazás (ARGOS). A másik rendszer az ECAP, amelyet Katalónia egészségügyi szolgáltatói használnak az alapellátásban. A szakemberek ezzel a két megoldással elérhetik a betegek kórelőzményeit, korábban felírt gyógyszereik nyilvántartását és folyamatban lévő kezeléseiket - azaz olyan kényes adatokat, amelyeknél kiemelt fontosságú az adatvédelem.