Amikor a WannaCry-járvány kitört, mindenki a javítások után kapkodott, nem sejtve, hogy ezek egy része maga is veszélyes lehet.
A biztonsági szakértők óva intenek a neten terjedő foltoktól, mert ezek nem megbízhatóak. A tisztességes fejlesztők nem Facebook-posztokban kínálnak hivatkozásokat, és javításaikat nem kell kézzel letölteni, hanem elegendő elindítani a frissítő szoftvert - jelen esetben a Windows Update-et.
Szakértők szerint számítógépvírus-járványok idején mindig vannak, akik a saját pecsenyéjüket sütögetik, például hamis javításokat kínálnak pénzért, vagy adathalászatra használják a pánikot. A WannaCry-járvány után csalók a zsarolóvírus által padlóra küldött brit egészségügyi szolgálat nevében írtak levelet a felhasználóknak, és arra próbálták rávenni őket, hogy a biztonsági javítás megerősítése címén egy rosszindulatú hivatkozásra kattintsanak.
De olyan csaló is akadt, aki megírta a felhasználóknak, hogy fertőzöttek, és pénzt kért a rendszer feloldásáért - pedig az egész kamu volt, és az illető egyszerűen csak bepróbálkozott egy kis haszon reményében.