A különböző kormányok számára jogszerű megfigyelést lehetővé tevő programokat készítő olasz céget sok emberi jogi szervezet kritizálta már, mivel terméküket kémkedésre vagy menekültek megfigyelésére is előszeretettel használják.
Vasárnap a vállalat hivatalos Twitter oldalának képe megváltozott, a Hacked Team felirat jelent meg rajta több képpel együtt, amin az igazgató, Vincent Vincenzetti levelezéséről készült screenshotok láthatóak.
Az egyik civil szervezet szakértője, Christopher Soghoian szerint mintegy 400 GB adat került a hackerek birtokába, többek között olyan táblázatok, amin az összes kormány szerepel, amely vásárolt a Hacking Teamtől és az is, mennyit költöttek eddig. Az ilyen jellegű információk napvilágra kerülése komoly anyagi károkat okozhat az ügyfelei anonimitását mindenek előtt tartó cégnek.
A vállalat legvitatottabb terméke a számítógépek távoli irányítást lehetővé tevő Remote Control System, amit egy tavaly februári jelentés szerint 21 országban vetettek be, többek között Magyarországon, Koreában, Lengyelországban, Mexikóban illetve több afrikai országban és volt szovjet köztársaságban.
A torontói egyetem Citizen Lab nevű szervezete szerint a listán szereplő országok közül nem egyre jellemző, hogy az emberi jogok tiszteletben tartása erősen másodrangú szempont és a kormányok előszeretettel figyelik meg állampolgáraikat.