Az Európai Unió állam- és kormányfőinek csúcstalálkozóján az elsősorban Franciaországot és Németországot sújtó lehallgatási botrány fő napirendi téma volt, az amerikai kormány végül kénytelen volt elismerni, hogy tengerentúli szövetségeseivel már nem olyan felhőtlen a viszonya, mint a Snowden-ügy kirobbanása előtt.
A csúcson megállapodás született arról, hogy német-francia kezdeményezés keretében az Egyesült Államokkal való titkosszolgálati együttműködést az év végéig új alapokra helyezik. Jennifer Psaki külügyminisztériumi szóvivő nyilatkozatában csak annyit mondott: az Egyesült Államok elismeri, hogy feszültség alakult ki. Elismeri azt is, hogy az NSA lehallgatási tevékenységét több szövetséges részéről bírálat érte.
A nyilatkozattétellel nagyjából egy időben az NSA weboldala elérhetetlenné vált, de az ügynökség szóvivője szerint műszaki hiba történt, és nem igaz az a híresztelés, hogy hackertámadás érte a honlapot. Később hozzátette a fennakadás egy tervezett művelet során lépett fel.
Az nsa.gov internetes oldala még több órával a leállás után sem volt elérhető. A Twitter közösségi portálon olyan találgatások jelentek meg, hogy hackertámadás történhetett. Az Anonymous hackercsoport kárörvendően reagált a történtekre, de a felelősséget - legalábbis egyelőre - nem vállalta magára. A csoport az elmúlt években egy sor hackertámadást hajtott végre, és ezek elkövetését vállalta.