A jelentés szerint a támadások elsőszámú célpontjai immáron nem a kormányok, hanem a nagyvállatok és a KKV-k, amik az esetek 31 százalékában kerültek a bűnözők célkeresztjébe. Aggasztó jelenség az is, hogy már nem a cégvezetők élveznek prioritást, hanem a szellemi tulajdon előállításával foglalkozó alkalmazottak, mérnökök, szakértők vagy a kereskedelmi osztályok munkatársai.
“A jelentésünk megállapítja, hogy a kiberbűnözők ebben az évben sem vesztettek a lendületükből: folyamatosan új módjait keresik annak, hogy különféle méretű szervezetektől információkat lopjanak” - mondta Teasdale Harold, a Symantec magyarországi és szlovéniai országmenedzsere. “A támadások egyre kifinomultabbak, az IT-szektor fejlődése pedig egyre összetettebb újdonságokat szül – ez a kettős tendencia proaktív viselkedésre kényszeríti a vállalkozásokat. Az információrobbanás, a virtualizáció, a mobilitás, a felhőalapú technológiák és általában az IT, egyre szélesebb körű felhasználása miatt a cégeknek teljes mélységében kell átgondolniuk a biztonsági óvintézkedéseket annak érdekében, hogy a jövőben is a támadók előtt tudjanak járni.”
A jelentés legfőbb megállapításai: A kisebb vállalatok egyértelműen sebezhetőbbek, köszönhetően annak, hogy nincsenek megfelelő biztonsági előírásaik és infrastruktúrájuk; A támadások előtt a rosszindulatú programok készítői komoly megfigyelés alá vonják a leendő áldozatot; A platformok sérülékenysége nem függ össze szorosan a mobilok fenyegetettségével; A nulladik napi támadások száma tovább nőt 2012-ben; Magyarország igazi botnet-fészek, csak Budapesten 34.421 botot regisztráltak, és valamennyi támadástípust összegezve hazánk a “világranglista” 23. helyét foglalja el.