Hirdetés
. Hirdetés

Bitdefender: az ukrán válság a kiberhadviselés vörös vonalait teszteli

|

A vállalat ingyenes kibervédelmet kínál az ukrán vállalatoknak és magánszemélyeknek a háború alatt.

Hirdetés

A Bitdefender kiberbiztonsági cég szerint Oroszország "szuperhatalom" a kiberképességek terén. A cég vezérigazgatója szerint Oroszország ukrajnai inváziója a kiberháború új korszakát nyitotta meg, ami növeli a hagyományos konfliktusok kockázatát is.

Florin Talpes, akinek romániai székhelyű kiberbiztonsági szoftvercége tőzsdei bevezetési kérelmet nyújtott be az Egyesült Államokban, elmondta, hogy a folyamatban lévő háború megosztotta a hacker közösséget, mivel az Anonymous orosz intézményeket támad, egyes zsarolóprogram-csoportok pedig Moszkvát támogatják.

Hirdetés

"A legnagyobb változás, amit látunk, hogy a magánkiberbűnözői csoportok állást foglalnak" - mondta a Talpes egy interjúban. Ezeknek a szereplőknek a megjelenése, "amelyek aktív szerepet játszanak a háborúban, növeli a kockázatokat, mivel nem ugyanazzal a háborús logikával vagy keretekkel működnek, mint az országok".

Eközben Oroszország globális "szuperhatalommá" vált az állami kiberképességek terén - mondta. A Kreml által támogatott hackerek a vezérigazgató szerint fokozták a közösségi médiában való befolyásukat és az álhírek terjesztését, hogy ellensúlyozzák azt a narratívát, miszerint Oroszország az agresszor.

Talpes szerint az Ukrajnát célzó támadások típusa is megváltozott. Míg korábban a hackerek elsősorban arra összpontosítottak, hogy váltságdíjat szedjenek ki a vállalatoktól, ma már sokan a kulcsfontosságú infrastrukturális létesítmények megsemmisítését tűzik ki - mondta, és ezt illusztrálva egy ukrán távközlési szolgáltató elleni közelmúltbeli támadást idézett fel.

Rámutatott, hogy az orosz hackerek egyre több "vörös vonalat" tesztelnek, ami "kockázatot és jelentős kihívást" jelent. A Bitdefender ingyenes kibervédelmet kínál az ukrán vállalatoknak és magánszemélyeknek a háború alatt.

A cég, amely ma már a Webroot, a McAfee és a NortonLifelock közvetlen versenytársa, tavaly év végén bizalmasan benyújtotta tőzsdei bevezetési kérelmét az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelethez. Míg 2017-ben, amikor a Vitruvian Partners magántőke-befektető cég kisebbségi részesedést vásárolt, az induló céget 600 millió dollárra értékelték, mostanra több mint 1 milliárd dollárt érhet.

"Mi lehetünk az első unikornis, amelynek székhelye Bukarestben van" - mondta Talpes. A tőzsdei bevezetés folyamatáról nem kívánt bővebben nyilatkozni - írja a Bloomberg.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.