A szervezet Delhiben tartott 90. közgyűlésén Jürgen Stock, az Interpol főtitkára elmondta, hogy jogi keret hiányában a kriptoeszközök, például a Bitcoin és az Ethereum kihívást jelentenek a bűnüldöző szervek számára. "A bűnözők kriptovalutákat használnak arra, hogy pénzt mozgassanak a világban, miközben azt rejtve tartják a bűnüldöző szervek elől" - jegyezte meg Stock.
Megemlítette az Interpol Szingapúrban létrehozott kezdeményezése segíteni fogja a tagországokat a jogi keretek kialakításában, miközben eszközöket fejleszt ki kriptoeszközök ellenőrzésére és lefoglalására. Ahhoz, hogy a bűnüldöző szervek képesek legyenek ezekre, képzésen kell részt venniük a digitális eszközök elleni küzdelemről, és meg kell tanulniuk a kriptóval kapcsolatos trendeket, taktikákat és sok mást. A főtitkár szerint nagyon gyakran előfordul, hogy az ügynökségek kezdetben nincsenek megfelelően kiképezve és felszerelve a kriptopénz-bűncselekmények kezelésére.
Stock elmondta azt is, hogy a kriptopénz és a kiberbűnözés a szervezet idei közgyűlésének fő témája. "A kiberbűnözés globális költségeire vonatkozó becslésekkel együtt, amelyek 2025-re várhatóan elérik a 10,5 billió dollárt, ez a rendfenntartás alapjaihoz vezet el minket. Kövessük a pénzt!" - jelentette ki az Interpol főtitkára az IBTimes szerint.